Nieprzeczytane posty

Karpacz

1
Witam Was wszystkich serdecznie,
szukam atrakcji do zwiedzanie w Karpaczu, wybieram się za 2 tygodnie na tydzień do Gościńca Leśny Dwór i czekam na jakieś fajne miejsca do zobaczenia. Będę wdzięczny za propozycje :)

Re: Karpacz

2
W Karpaczu i okolicy atrakcji co niemiara. Do dziś wspominam zakwaterowanie vis a vis kościóka Vang - pełnia nocy, widok z okan na świątynię...wspaniałe wposmnienia na lata.
Zatem na pewno polecam zajrzenie. Ten sosnowy Kościółek położony jest w Górnym Karpaczu na zboczu Czarnej Góry. Budowla uznawana jako bezcenne dzieło sztuki nordyckiej,pochodzi z Norwegii został sprowadzony do Karpacza dzięki staraniom hrabiny von Reden.
Z kolei na zboczach Grabowca przy niebieskim i żółtym szlaku turystycznym położona jest barokowa kapliczka św. Anny. Otwierany jest raz do roku 26 lipca w dniu św. Anny. Dobre Źródło niekiedy nazywane jest świętym lub źródłem miłości, do dziś wierzy się, że woda ma moc uzdrawiającą. Kto chce mieć szczęście w miłości - musi koniecznie tu przyjść :)
Na pewno trzeba pójść na Śneiżkę, do schroniska Samotnia.
Polecam także Krucze Skały, w Karpaczu w dzielnicy Wilcza Poręba. Są dużą atrakcją dla amatorów wspinaczek skałkowych, wysokość urwiska skalnego dochodzi do niemal 30 m.
Zapora na Łomnicy, Miejska Kolej Linowa, dziki wodospad, Biały Jar, park bajek.... to tylko niektóre atrakcje tamtego rejonu

Re: Karpacz

5
Sywor_pl pisze:A porównując Karpacz i Zakopane to które miasto jest wg Was ładniejsze i gdzie można zwiedzić więcej ? Bo tutaj moim zdaniem Zakopane wygrywa bez konkurencji:)
Ja nie jestem fanką Zakopanego. Jest tam dla mnie zbyt tłoczno, zbyt cepeliowo (w złym tego słowa znaczeniu), zbyt drogo i zbyt nieautentycznie.
Jeśli w tatry miałabym się wybrać, to szukałaby miejsca z dala od głównych/dużych skupisk czy miast.

Re: Karpacz

6
zakochanawgorach pisze:Karpacz jest przede wszystkim dużo mniejszy, poza tym wydaje mi się, że bardzo się stara upodobnić o Zakopanego, ale nie bardzo mu to wychodzi. Wiecie, że można tam nawet kupić pamiątki (ciupagi, owce itp.) z napisem "Zakopane"?
ciupaga w Karpaczu mimo wszystko mniej mnie dziwi, niż ta sama ciupaga sprzedawana nad polskim morzem ;)

Re: Karpacz

7
Dla podróżujących do Karpacza z dziećmi polecam interaktywną wystawę klocków LEGO przy głównej ulicy w Karpaczu. Naprawdę fajna wystawa, i klocki również można kupić oraz same ludziki.

Re: Karpacz

8
Kościół Wang i Samotnia to zdecydowanie najpopularniejsze zakątki Karpacza, ale ja ogólnie bardzo lubię tę miejscowość. W mieście zawsze znajdzie się jakaś przytulna otwarta knajpka, no i nie brakuje widoków zapierających dech w piersiach :) Jeśli chodzi o porównanie z Zakopanem - tam na pewno atrakcji jest więcej. Osobiście wolę Karpacz, wydaje mi się bardziej przytulny, mniej przereklamowany.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie Góry”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 274 gości

cron