Nieprzeczytane posty

Re: Zakopane

31
Po pierwsze to w Zakopanem, a nie zakopanym.

Po drugie komercji w Zakopanem jest cały czas za mało, przydałby się jakiś wielki park rozrywki i jakieś wielkie SPA albo nawet kilka. Ogólnie im więcej debili bez pojęcia o górach i tępych lachonów płaczących nad złamanym tipsem zostanie w Zakopanem tym mniej ich będzie w Tatrach. Tak więc czekam z niecierpliwością na maksymalne skomercjalizowanie Zakopanego wszystkimi możliwymi wiejskimi i miejskimi atrakcjami.

Polecam także temat:

zakopane wycieczki jednodniowe

Re: Zakopane

32
Wysokość 1894 m. n.p.m. w Tatrach jest wystarczająco duża, aby zasłużyć na miano prawdziwej góry. Co więcej, Giewont ma skalisty szczyt, a w ostatniej części (około 20 m) trzeba się wspinać po skałach, co dodatkowo potęguje doznania związane ze zdobywaniem prawdziwego szczytu. Mimo to cała wędrówka na Giewont jest jak najbardziej możliwa dla większości ludzi, którzy cieszą się dobrym zdrowiem i mają rozsądną kondycję fizyczną. Być może z tego powodu wędrówka na Giewont cieszy się dużą popularnością.

Na znaku niebieskiego szlaku na Giewont w Kuźnicach widnieje napis 3.15 (trzy godziny i piętnaście minut). Wg Google dystans szlaku wynosi 5,7 km. Różnica wzniesień niespełna 900m. Wędrówkę odbyłem dwukrotnie podczas złej i dobrej pogody, kiedy nie było prawie żadnych ludzi. Za każdym razem byłem sam na szczycie, widok raz był piękny a raz ograniczony. Na dół polecam czerwony szlak przez piękną Dolinę Strażyską.

Widok jest niesamowity, ale trzeba być na szczycie o wschodzie lub zachodzie słońca, bo w sezonie i w weekendy jest bardzo popularny i zatłoczony. Ostatni atak na szczyt jest z łańcuchami i prawdopodobnie będzie zatłoczony. Mieliśmy szczęście, że to nie był to zatłoczony dzień. Zrobiliśmy wędrówkę w górę i dostaliśmy gratkę w postaci fantastycznych widoków na krzyż. Zejście nie było tak łatwe, bo zrobiło się ślisko, ale tego można się było spodziewać.

Naszą bazą było oczywiście Zakopane, o którym więcej przeczytacie w poniższym temacie:

https://podroze-forum.pl/viewtopic.php?t=14132
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie Góry”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości