Nieprzeczytane posty

Re: Tatry

21
No niestety wymiera ten zwyczaj, często ludzie ze zdziwieniem patrzą się na mnie jak ich pozdrawiam i oczywiście nic nie odpowiadają. Tylko prawdziwi ludzie gór znają ten zwyczaj i go pielęgnują.

Re: Tatry

22
W kwestii położenia i podziału Tatr:

Tatry są częścią Karpat, a dokładniej to Karpat Zachodnich, a jeszcze dokładniej to Centralnych Karpat Zachodnich.
Oficjalnie Tatry dzielą się na Tatry Zachodnie i Tatry Wschodnie. Tatry Wschodnie natomiast składają się z Tatr Wysokich i Tatr Bielskich.
Cygni pisze:Grzesia (na szczycie którego nie wiedzieć dlaczego widnieje napis "Lucyna")
To mi teraz poprawiłaś humor, dawno nic mnie tak nie rozbawiło.
mlotkowa pisze:zauważyliście, że na szlakach wymiera stary, piękny zwyczaj pozdrawiania mijanych piechurów?
Zwyczaj witania się na szlaku nie wymiera, tylko obecnie zależy od ilości osób w danym dniu na szlaku. Nie wyobrażam sobie witać się z każdym latem na drodze do MOka albo na szlaku na Giewont.
Aczkolwiek jak np. we wrześniu o 6 rano spotykam kogoś na asfalcie do MOka to jak najbardziej mówię cześć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie Góry”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości