Nieprzeczytane posty

Karkonosze

1
Jest to niewątpliwie najwyższe pasmo górskie Sudetów z których łączna powierzchnia wynosi około 650 km2, z czego na terytorium Polski przypada niecała 1/3 - około 185 km2,graniczącą od zachodu z Górami Izerskimi ,od wschodu z Górami Kamiennymi ,natomiast dominującym szczytem jest niewątpliwie Śnieżką (1602 m n.p.m.)

Karkonosze to bardzo stare góry owiane wieloma mitami i legendami. Najbardziej znana legenda odnosi się do Ducha Gór nieposkromionego władcę Karkonoszy zwanym Liczyrzepą

Szeroka oferta zakwaterowania w Karkonoszach: chaty, chałupy, hotele i pensjonaty to z pewnością raj dla wszystkich miłośników "Białego puchu" czyli wszelkich sportów zimowych ,Karkonosze oferują wspaniałe warunki narciarskie od grudnia aż do kwietnia. Nartostrady znajdują się na wysokości od 700-1300 m npm. Ale nie tylko sprawia że Karkonosze są takie wspaniałe..To także nienaruszona przez cywilizację przyroda, którą można podziwiać w ramach aktywnego wypoczynku z rowerowego szlaku,lub podczas pieszej turystyki sprawia że w lecie te terey tętnią życiem .

Źródło wspomnienia-z-podrozy.com
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Karkonosze

2
Karkonosze kojarzą się głównie z Karpaczem oraz Szklarską Porębą. Są to miejsowości dość zatłoczone ale posiadające swój charakterystyczny klimat. Odwiedzając karkonosze warto też odwiedzić:
-Jakuszyce, droga do schroniska Chatka Górzystów w lecie, w zimie trasy biegowe
-Sokoliki - raj dla wspinaczy
-Kowary, kopalnia uranu i park miniatur
-Cieplice, jedno z najstarszych uzdrowisk, piekny rynek i park zdrojowy
- blisko 30 odremontowanych pałaców rozsianych po okolicy. W wiekszości z nich sa hotele i restauracje.

Re: Karkonosze

3
Karkonosze są piękne także po Słowackiej stronie. W pamięci utkwiło mi turystyczne miasteczko Harrachov, gdzie są organizowane loty narciarskie. Miła, przyjemna atmosfera, a wszędzie wokół niesamowite widoki. :)

Re: Karkonosze

5
W Harahovie polecam smażony syr i piwo. W szklarskiej jeszcze warto zobaczyć wodospad kamieńczyk (chyba najwyższy w Polsce?). Z wodospadów to jeszcze Szklarka i mój ulubiony Podgórna w Przesiece. Podgórna to najlepsze miejsce na zimowe morsowanie:) Woda nie zamarza i jest głęboko więc można pływać.

Re: Karkonosze

6
A ja osobiście polecę miasteczko westernowe w miejscowości Ściegny koło Karpacza. Jak dla mnie ma ono niesamowity klimat i sporo atrakcji. można sobie postrzelać z łuku indiańskiego, spróbować swoich sił na palu męczarni i wiele innych. Ja miałem to szczęście, że w cenie biletu zobaczyłem jeszcze po raz pierwszy w życiu zawody rodeo na żywo i nie powiem ciekawe były:). W sezonie jak się ma szczęście to w samo południe:) odbywa się na głównej alejce pojedynek rewolwerowców.

Re: Karkonosze

9
NAJWYZSZE WODOSPADY W POSCE:
Wielka Siklawa - 70 m Tatry
Kamieńczyk - 27 m Sudety
Wilczki - 22 m Sudety
Siklawica - 21 m Tatry
Szklarka- 13 m Sudety
Wodogrzmoty Mickiewicza - 3 wodospady po ok. 10 m, Tatry
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie Góry”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 116 gości