Nieprzeczytane posty

Toruń

1
Toruń według mnie ma to coś, niepowtarzalną atmosferę:) osobiście bardzo lubię to miasto.
Polecam odwiedzić starówkę, Ratusz, Zamek Krzyżacki,pochodzić po uliczkach.
Niedaleko od starówki jest Centrum Sztuk Współczesnych, jeśli kogoś interesują takie rzeczy. Na pewno też trzeba udać się na punkt widokowy i zobaczyć panoramę miasta nocą. Oczywiście nie można zapomnieć o sklepach z piernikami :D

Re: Toruń

2
Ja dodałambym jeszcze że Toruń to miasto gdzie urodził się Mikołaj Kopernik, i dlatego warto też tam zobaczyć planetarium które jest najlepiej wyposażone w Polske.
Odbywają się w nim również ciekawa zajęcia które pozwolą zrozumieć wiele zjawisk zachodzących w przestrzeni kosmicznej

Re: Toruń

3
ja pragnę dodać jeszcze, że pomimo iż urodziłem się w Bdg i mieszkam tu od zawsze, to bardzo lubię Toruń. to miasto ma w sobie to coś, naprawdę bardzo lubię tam wracać, ten niepowtarzalny klimat - miasto niby od Bydgoszczy nieco mniejsze, ale zdecydowanie ładniejsze, nie tylko jeśli o zabytki chodzi, ale chyba o wszystko inne też. piękna Starówka, jest gdzie pochodzić, powłóczyć się nawet, że tak powiem. wszystko ma ręce i nogi, a jak wyjde u siebie i zobaczę opustoszały Stary Rynek (no bo niby dlaczego ma być pełny, skoro tam nic nie ma), to az mi się serce kraja.

Re: Toruń

4
Witam,

Miałem przyjemność spędzić kilka lat w tym uroczym mieście. Muszę stwierdzić śmiało że można nazwać Toruń "małym Krakowem" Klimat Toruńskiej starówki jest wspaniały, wszystko jest takie błogie :)

Re: Toruń

5
Możecie w tym miejscu podać jakieś miejsca, które warto odwiedzić, jakieś kluby, polecić jakąś dobra restaurację :) muszę zorganizować coś dla swojej kobitki na urodziny :) ta okazja będzie akuratna żeby się do Torunia wybrać

Re: Toruń

6
Polecam Muzeum Podróżników im. Tony'ego Halika w Toruniu. Muzeum powstało dzięki jego żonie Elżbiecie Dzikowskiej i zawiera bardzo ciekawe eksponaty z ich wspólnych podróży. Bardzo ciekawe treści, piękne zdjęcia i interesujące eksponaty.

Zachętą może być bilet łączony (oszczędność 3-4 zł):

Bilet do dwóch oddziałów Muzeum:
• do Domu Mikołaja Kopernika (oprócz makiety i wystawy ,,Świat toruńskiego piernika") oraz do: Domu Eskenów lub Kamienicy pod Gwiazdą lub Muzeum Podróżników:

- bilet normalny: 15 zł
- bilet ulgowy: 8 zł

Myśmy wybrali właśnie Muzeum Podróżników i nie żałujemy wyboru :)

Re: Toruń

8
dla osob odwiedziajacych Torun wieczorowa pora moge polecic nazwijmy to taras widokowy, co w rzeczywistosci jest jest podestem znajdujacym sie po drugiej stronie Wisly, na przeciw bramy mostowej. Gdy sie sciemnia mury otaczajace starowke oraz zabytki zostaja podswietlone i pieknie odbijaja sie w rzece.

Re: Toruń

10
Znacie jakiś w miarę tani nocleg w dobrej lokalizacji w Toruniu ?:) każda wskazówka się przyda ps. nocleg dla 2 osób ) klimatyczny, ładny, taki idealny na romantyczny wieczór ?:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Toruń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości