Nieprzeczytane posty

Re: Toruń

13
Ja znów polecę starą część hotelu Heban. Przepiękne pokoje ( zwłaszcza pod samym dachem ), B&B będzie dość tani. Kiedyś byłem w hotelu w Białobrzegach, standard hotelu wysoki, Jednak nie jest to co oferuje Heban. W Toruniu polecam odwiedzić muzeum piernika, śmiesznie i ciekawie. Polecam ruiny zamku odwiedzić oraz starówkę. Panorama miasta nocą zapiera dech, to właśnie ona sprawiła, że przeniosłem się z Gdańska do Torunia.

Re: Toruń

16
Też chętnie zdam się na Wasze opinie w kwestii noclegu w Toruniu. Jest tego całkiem sporo, ale może coś umknęło mi w poszukiwaniach guglowych, a warto tam zajrzeć. Co rusz pojawiają sie fajne miejsca z klimatem - co polecicie?

Re: Toruń

17
Toruń byłem chyba z 10 razy i przerobiłem wszystko co chciałem, bardzo polecam Młyn Wiedzy i Panoramę na Kępie Bazarowej to miejsce jest bardzo niepozorne a było scenerią pewnego wydarzenia historycznego. Bardzo ładny widok tam się rozpościera. Dodatkowo ulicą Dybowską dojdziemy do Zamku Dybowskiego w dawnej prapolskiej osadzie zwanej Nieszawą, była to polska przeciwwaga Jagiellonów dla Krzyżackiego Thorn. Z zamku zostały już niestety same mury.

Re: Toruń

18
Byłam ostatnio w Toruniu na weekend i chyba największe wrażenie zrobił na mnie "Niewidzialny Dom". Nie jest to może atrakcja w żaden sposób związana z historią miasta, ale bardzo interesująca (godzina zwiedzania w całkowitych ciemnościach, a za przewodnika ma się osobę niewidomą).

Planetarium również obowiązkowe, szczególnie dla osób pasjonujących się astronomią. Byłam na dwóch pokazach i tutaj trzeba uważać, bo poziom jest bardzo uśredniony, aby pasował do widzów w każdym wieku. Mimo wszystko uważam, że warto.

Muzeum Żywego Piernika, Dom Legend Toruńskich i Bunkier Wisła to fajna propozycja dla dzieci, osobom starszym wyda się to raczej infantylne, więc warto zainwestować czas i pieniądze w coś innego :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Toruń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości