Nieprzeczytane posty

Re: Białystok ogólnie

11
funswiata pisze:probował ktos z Was http://www.bdsklep.pl/poradniki,pyzy-drozdzowe-czy-pyzy-ziemniaczane,id-489?mod=poradniki&act=zobacz&id=489 ??
próbowałam, nie wiem czy wg tego przepisu, bo nie ja robiłam ;)

Szukałam noclegów na ok. 15 dniowy pobyt w Białymstoku - nic mnie w sieci nie powaliło, szukałam w Hajnówce - podobnie. Albo ceny wysokie, albo standard jak za Gierka. Wybrałam okolice Augustowa z myślą wypadu do Białegostoku

Re: Białystok ogólnie

15
admin pisze:Jak większość miast oferuje wiele zarówno dla mieszkańców,jak i dla turystów.Centrum Białegostoku skupia się wokół pałacu Branickich zwanym "Wersalem północy".Oryginalny trójkątny Rynek Kościuszki otaczają;kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny,ratusz i pałac.Stoją tam również pomniki trzech wybitnych Polaków: Józefa Piłsudskiego,Jana Pawła II a także Jerzego Popiełuszki.

Oprócz wspomnianych wcześniej zabytków,wartymi zobaczenia są także kościoły Świętego Ducha,św Wojciecha oraz Marii Magdaleny.

Na uwagę zasługują również muzea; Okręgowe (ratusz),Historyczne ( Pałac Miejski) oraz Wojska. :D :D
Zapraszam wszystkich do Białegostoku naprawdę warto .

Re: Białystok ogólnie

17
Warto jak ktoś nie był. Ja byłem w kwietniu 2018 pełen spontan to wtedy był, musiałbym powtórzyć bo sporo obiektów nie zaliczyłem. Tam to ulica Lipowa prowadząca do Rynku Kościuszki. Tam jest szlak zabytków Branickich min Austeria czy Klasztor.Same barokowe przybytki choć mi się Białystok kojarzy bardziej z socrealistyczna zabudową z lat 50 tych bo sporo zabudowy przy Lipowej i wschodnia pierzeja rynku to ten styl, bardzo siermięzne, monumentalne budynki niekiedy ze sgrafitto.
Białystok to także obszar pogranicza kulturowego stad np: cerkwie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Białystok”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości

cron