Nieprzeczytane posty

Re: Warto zobaczyć

11
tuptam pisze:Ponad 20 lat żyłam w Katowicach. Miasto to nie potrafi zachwycić, tak jak np. Kraków, czy Wrocław, ale to dlatego, że Katowice są miastem typowo przemysłowym. Wielokrotnie słyszałam od przyjezdnych, że u nas to tylko smród i brud. Ok, Katowice nie są pięknym miastem, ale z pewnością są oryginalne - na swój własny, mało zachwycający sposób, ale są :P Kiedyś koleżanka zapytała mnie, jak ja mogę żyć w takim brudnym mieście, gdzie nawet zieleni nie ma. Zabrałam ją więc na wycieczkę po Katowicach i dotarłyśmy do Doliny Trzech Stawów. Nie mogła wyjść z szoku, że mamy w tym mieście taki ładny zakątek do odpoczynku na łonie natury ;-)) Później zabrałam ją do Parku Kościuszki i znów była w szoku, że u nas w ogóle wiewiórki jeszcze nie wyginęły! ;-) Małymi kroczkami poznawała te zakątki Katowic, o których zwykle się nie mówi. Pojechałam z Nią na Nikiszowiec, była zachwycona tamtejszą zabudową, zabrałam Ją do Altusa, była zachwycona panoramą miasta. Teraz tylko czekać aż przebudują nam Rynek tak, żeby nie było nam wstyd. Poza tym znów rozbudowują bulwary Rawy, gdyby udało się całkowicie wyeliminować przykre zapachy z tej ścieko-rzeki, byłoby idealnie ;-) Mam nadzieję, że choć odrobinę przybliżyłam Wam Katowice ;-) już się z tego miasta wyprowadziłam i może dlatego teraz bardziej je doceniam :P
Jak widać, nie taki diabeł straszny jak go malują ;)
Ostatnio w Katowicach byliśmy w lutym - co od tej pory zmieniło się w mieście?

Re: Warto zobaczyć

13
Na pewno warto zobaczyć okolice lotniska, piękne bajorka, łąki, laski i naprawdę cuudownie. Warto też nie zapomnieć o Parku Śląskim - zoo, planetarium i L-ka. W Katowicach też grzech byłoby nie zobaczyć spodka! O i chyba tyle atrakcji.

Re: Warto zobaczyć

15
Faktycznie jest tam bardzo dużo dobrych koncertów wykonywanych przez najlepszych wykonawców. Trzeba na nich być. Bo one są po prostu idealne dla każdego co kocha taką muzykę jaką gra zazwyczaj główna gwiazda wieczoru. Ja bardzo lubię się bawić w klubie oko Miasta w Katowicach.

Re: Warto zobaczyć

17
Byłem w Katowicach tylko raz, przejazdem, wieczorem przyjechałem do hostelu a rano następnego dnia byłem już w podróży. Co mi się NIE podobało: wszechobecne stare, sypiące się kamienice z których odlatuje elewacja, 'dziwne dźwięki' gdy szło sie wieczorem, często oglądałem sie za siebie słysząc różnego rodzaju krzyki, pijackie śpiewy.
Co mi się podobało: przede wszystkim świetnie zbudowany ratusz(wieczorem chodziłem po okolicy), ogromny dworzec który ciężko zatłoczyć i sklepik z tanizną obok Galerii Katowickiej(kupiłem około 20 różnych filmów, po 2 złote sztuka ;) )

Re: Warto zobaczyć

18
Katowice bardzo się zmieniły... i naprawdę jest tu co oglądać!

Obowiązkowe miejsca to moim zdaniem:
- MCK, choćby tylko przejść się wokół obiektu (w lato jest tam mnóstwo food trucków i filmy plenerowe)
- NOSPR (w środy można zakupić bilety na koncert za 1-2 zł)
- Nowe Muzeum Śląskie (interaktywne, piękne i ciekawe)
- Spodek
- odnowiony rynek
- Legendia (dla miłośników wesołych miasteczek)
- Nikiszowiec i Giszowiec

Gdzie spać?
- jest wiele hoteli, ale nie należą do zbyt tanich
- można poszukać na airbnb
- na https://podpowiadamy.pl/tanie-noclegi-w ... sprawdzic/ są całkiem niezłe noclegi w dobrych cenach

Komunikacja:
Większość atrakcji znajduje się w centrum, wiec bez problemu można tam pójść na nogach. Na Nikisz i Giszowiec dojedziemy z centrum autobusem.

Inne ciekawe miejsca:
- kocia kawiarnia
- restauracja z pięknym widokiem na 27 piętrze Altusa
- liczne kawiarnie i restauracje
- VR room na Stawowej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Katowice”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości

cron