Nieprzeczytane posty

Re: Ciekawostki z LBN

4
Witam.
Ja uwielbiałam przechadzać się po Ogrodzie Saskim lecz niestety od 3 lat trwa już jego remont i wejście jest zabronione. Będąc w stolicy woj. Lubelskiego warto zahaczyć o Muzeum na Majdanku. Na pewno trzeba wybrać się na Stare Miasto, na Plac Zamkowy, Zamek Królewski, Czarną Topolę- czyli Plac Litewski. To jedne z głównych zabytków Lublina.
Miasto jest dość obszerne, dlatego warto poruszać się komunikacją miejską. Najlepiej w kiosku kupić bilet 24 godzinny, który kasujemy raz i ważny jest przez 24h- koszt takiego zakupu 13zł-normalny i dla uczniów i studentów 6.50zł.

Re: Ciekawostki z LBN

5
Zgadza się do dnia dzisiejszego Ogród Saski jest nieczynny z powodu remontu. Lublin jest pięknym miastem pod każdym względem. Niestety na okres wakacyjny pustoszeje, ponieważ tysiące studentów wyjeżdżają do domów.
Polecam zajrzeć do Muzeum Wsi lubelskiej, Muzeum na Majdanku, Ogród Botaniczny też jest niczego sobie. Mnie również podobają się (choć nie ma w nich nic nadzwyczajnego) wieże, kominy, słupy wysokiego napięcia, które znajdziemy na ul. Montażowej i ul. Energetyków.
Dla zmotoryzowanych polecam pojechać 25km po za Lublin i zwiedzic Pałac w Kozłówce.
No i oczywiście hit to Lotnisko w Świdniku :)

Re: Ciekawostki z LBN

7
Nigella zahacz koniecznie! Zależy co z noclegów Cię interesuje. Hotele są dość drogie i wcale się nie opłacają. Co do Moteli to rownież bym odrazała. Najlepszym miejscem na nocleg w trakcie podróży do Lublina są pokoje w domkach jednorodzinnych na Sławinku. Właściciele domków zazwyczaj mają oddzielne pietra przeznaczone dla nocleg dla podróżnych, cena to od 30zł za dobrę do 45zł. Zależy na kogo się trafi. Najlepiej sprawdź w wyszukiwarce google :D

Re: Ciekawostki z LBN

9
Moim zdaniem najbardziej warte zobaczenia miejsca w Lublinie to:
- Stare Miasto
- Zamek Lubelski
- Muzeum Wsi Lubelskiej
- Ogród Botaniczny
Park Saski jest już otwarty po remoncie, ale moim zdaniem nic ciekawego tam nie ma poza kaczkami.

W okolicach Lublina polecam jeszcze Pałac Zamoyskich w Kozłówce, park pałacowy w Lubartowie i ruiny zamku w Zawieprzycach. Przy okazji wizyty w Lublinie warto też zahaczyć o pobliski Chełm, gdzie można zwiedzić podziemia kredowe, w których mieszka duch Bieluch, Górę Zamkową oraz Plac Łuczkowskiego z makietą Starego Miasta z początku XIX w. i zrekonstruowaną średniowieczną studnią miejską.

Re: Ciekawostki z LBN

10
Muzeum Wsi Lubelskiej na pewno jest warte zobaczenia, tak jak Zamek, a raczej jego dziedziniec, bo szczerze mówiąc w środku nic ciekawego nie ma. Jak dla mnie największa atrakcja to Kaplica Świętej Trójcy! Coś niesamowitego! Nie wiem dlaczego ten zabytek jest niedoceniany szczególnie przez mieszkańców! Duża część rodowitych lublinian nie wie o istnieniu tej Kaplicy!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lublin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości

cron