Nieprzeczytane posty

Noclegi wgòrach - Appeniny Kampani- gòry morze, zabytki

1
Chcialbym podac wiadomosc dotyczaca noclegòw w miejscowosci Baronissi lezacej we Wloszech Poludniowych w gòrach Appeninu Kampanii a zarazem nierzetelnej informacji jaka jest w sieci na ich temat. Od paru lat spedzam tam wakacje wynajmujac mieszkanie prywatne. Samo miejsce jest godne polecenia szczegòlnie dla turystòw zmotoryzowanych ze wzgledu na bezpieczny i bezplatny parking. Mieszkanie polozone na niewielkim wzgòrzu, w willowej dzielnicy wsròd gajòw cytusowych palm fioletowych buganwillei oraz tropikalnych jasminòw o malutkich i bardzo pachnacych kwiatach. Widok z okna zapiera dech w piersiach - mnòstwo zieleni w gòrach a posròd niej uspione miasteczka. Najblizsze miasto Salerno lezy jednoczesnie w gòrach i nad morzem, blisko stamtad do wykopalisk w Pompejach, Herculanum na slynne wybrzeze Amalfi i Sorrento, z miejsca ktòre polecam jest do niego 5 km, ktòre pokonuje autobus lub pociag, lecz autobus chodzi co pòl godz i zatrzymuje sie blizej frakcji w ktòrej ono jest, od pociagu jest kawalek . Cena za lòzko i dzien to okolo 30 euro za dzien i osobe. Mieszkanie jest w pelni wyposazone, sa nawet talerze, lodòwkai pralka, jest klimatyzacja.
Dodam, ze jest to miasto uniwersyteckie, wiec ma i dobre ceny ròwniez i w barach i pizzeriach, ale trzeba wiedziec w ktòrych bo np American bar jest stosunkowo drogi, niektòre lokale sa otwarte do pòznej nocy. A pizze mozna zamòwic i przynosza ja do domu gratis. Niestety covid 19 przyczynil sie do tego, ze wiele b&b zostalo bezpowrotnie wyeliminowanych wiec oferta znacznie sie zmniejszyla. Wlasciciel mieszkania u ktòrego wynajmuje nie mieszka na miejscu stad prosil mnie o pòjscie do b&B ktòry pojawil sie na tej samej ulicy . Otrzymal bowiem zapytanie o nocleg dla dosc licznej rodziny, ktòrej to w calosci nie da sie pomiescic w jego mieszkaniu. Poszedlem do tego domu gdzie jest b&b - na pierwszym pietrze mieszka mòj znajomy wiec nie bylo mowy o pomylce. Nie ma zadnego znaku, ze tam jest b&B.
W zeszlym roku byly w sieci zdjecia pelne kwiatòw, pieknego tarasu i pieknej fasady domu. etc , ale wcale nie dotyczace tego domu tylko innego, ktòry jest w malej przyleglej uliczce od razu go poznalem.
Czyli robienie ludzi w balona juz od poczatku bo zdjecia sa nie tego domu. Dom w ktòrym jest ten niby B&B porzadny, nie zaden odrapaniec, ale niestety nie ten. Ogròdek tak zachwalany to trawa po pas i szalwia, ale nie kwiat a przyprawa zadnej troski o niego nie bylo bo przechodzilem tamtedy wiele razy, jedyny krzew ròzany maly w kacie chory. Taras moze metr na pòltora goly bez roslinnosci.
Rosna na tej drodze jezyny nikt ich nie zbiera chyba tylko ja.
Wròcilem do domu bez wypelnionego zadania, zaczalem szukac i znalazlem numer telefonu stalego. Na stronie booking com znalazlem wiadomosc, ze pozostal tylko jeden pokòj inne juz sa zarezerwowane.
Rozmawialem z wlascicielem potwierdzil mi, ze to dom w ktòrym mieszka ten mòj znajomy. On jeszcze nie ma rezerwacji na czerwiec moze cos mi podac za tydzien. Podkreslam, ze B&B byl zamkniety, a booking.com podawal go nie tylko jako otwarty, z falszywymi zdjeciami ale i informowal, ze juz wszystko z wyjatkiem jednego pokoju wynajete. Powalila mnie cena.
O negocjacji cen nie ma mowy , bo w czerwcu 60 euro osoba za noc to byla cena bez suplementòw zeszloroczna w tym roku bedzie wiecej. Czy to jest cena zawyzona? tak , bo za spanie i korzystanie z wyposazenia mieszkania ceny juz byly 50 euro od lepka plus suplementy dwa lata temu podczas gdy wlasciciel mego mieszkania bral 25. Ale 70 a nawet 60 tylko za pokòj i za to co ofiaruje to zdecydowanie za duzo. Opisany b&B znajduje sie w Antessano di Baronissi via Villari 86 a jego nazwa kojarzy sie z Nilem. Podalbym chetnie e-mail do sympatycznego Stefana u ktòrego ja wynajmuje, ale nie wiem czy to jest dozwolone, on nawet mòwi po polsku , niezbyt dobrze, w kazdym razie gdy chcecie otrzymac informacje dzwonce na 00393408072980 lub zostawcie tam wiadomosc, po angielsku czy wlosku, ale mozna i po polsku. Lagodne stoki Appeninu czekaja, moga po nich chodzic nie tylko mlodzi ludzie. Na miejscu jest wszystko, gòry, morze, zabytki a nawet slynne miejsca pielgrzymkowe. Jest duzo atrakcji nawet w zimie, mieszkanie jest ogrzewane, a w morzu ludzie jeszcze w pazdzierniku zazywaja kapieli. Dojazd do Neapolu stamtad pociagiem czy autostrada do Salerno.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Noclegi w górach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości