Nieprzeczytane posty

Re: łódź teraz bardziej przyjazna dla podróżujących

12
Łódź bardzo się zmieniła przez ostatnie lata. Wypiękniała i cały czas jest modernizowana. Może nie ze wszystkimi zmianami łodzianie się zgadzają, ale wystarczy pojechać na Śląsk. Dla mnie tam mało co się zmieniło, a władze nie szukają nawet nowych perspektyw na rozwój. Łódź jest przyjazna dla turystów. Ja coraz częściej słyszę nawet tych zagranicznych. Kiedyś wycieczki grupowe cudzoziemców były normalnością w Warszawie, Wrocławiu czy Krakowie. Dziś stają się również w Łodzi. A głupie filmiki z YT, które nic nie wnoszą do rozmowy można sobie darować. Szczególnie jeśli kręcą je ludzie, którzy nic o tym miejscu nie wiedzą.

Re: łódź teraz bardziej przyjazna dla podróżujących

13
mirczek pisze:W sumie lokalizację to miasto ma bardzo dobrą, gorzej chyba ze sterotypem, ze nic tam ciekawego nie ma
Nie ma nic ciekawego? No to proszę bardzo:

1. Największe centrum handlowo-rozrywkowe zbudowane z pozostałości XIX wiecznej fabryki króla bawełny Izraela Poznańskiego: Manufaktura
2. Pałace byłych fabrykantów: Pałac Poznańskiego, Pałac Herbsta, Pałac Karola Scheiblera, Secesyjny pałacyk Elektrowni Łódzkiej itp.
3. Księży Młyn - dzielnica byłych fabrycznych robotników, która nadal zachowała klimat sprzed włókienniczej Łodzi
4. Ulica Piotrkowska - najdłuższa ulica handlowa w Europie, wraz z aleją gwiazd
5. Zabytkowe kamienice 4 kultur - żydowskiej, niemieckiej, rosyjskiej oraz polskiej - w końcu Łódź to miasto czterech kultur: Kamienica pod Gutenbergiem, Kamienica Dawida Szmulewicza, Kamienica Oszera Kohna, kamienica Pod Gutenbergiem Jana Petersilgego.
6. Litzmannstadt - getto na terenach Łodzi.
7. Cmentarz żydowski.
8. Muzeum SEMAFOR czy Kinematografii - Łódź to także kino, to tu kręcono i realizowano część "Idy"
9. Łódzkie muralne - Łódź to pierwsze miasto w Polsce, w którym zaakceptowano ten typ sztuki. Reszta miast zaczęła to ściągać od nas.
10. Pasaż Róży - jedyne kamienice, które pokryte są lustrzanymi odłamkami. Wygląda to rewelacyjnie, kiedy świeci słońce.
11. W Łodzi można zobaczyć miejsca związane z Tuwimem, Reymontem czy Rubinsteinem.
12. Łódzkie cerkwie, kiedyś miasto posiadało ich ponad 250.
13. OFF Piotrkowska - tego nie da się wytłumaczyć, to trzeba zobaczyć i poczuć charakter miejsca.
14. Elektrownia teraz EC1 - druga w Polsce, ale pod względem wydajności lepsza niż warszawska.
15. Lecznica "Pod koniem" - pierwszy gabinet weterynaryjny w Polsce, działający do dziś.
16. Przejażdżka tramwajem linii 43 - to najdłuższa w Polsce linia tramwajowa i druga z najdłuższych w Europie (długość 29 km).

Mógłbym pisać więcej, ale tyle starczy. Może kogoś zainteresowałem swoim miastem ;) Naprawdę warto przyjechać do Łodzi pozwiedzać i poznać klimat miasta. Jest inne niż wszystkie w Polsce.

Re: łódź teraz bardziej przyjazna dla podróżujących

15
Wiem, że to mocno nieaktualny wątek, ale no musiałam napisać. W tym roku wybrałam się na wycieczkę objazdową i byliśmy przez 3 dni w Łodzi. Bardzo specyficzne miasto z charakterem. XIX-wieczne fabryki, piękne pałace, murale, nietuzinkowe muzea (np. Dętka), a do tego moc historii, która nie jest Polakom w ogóle znana. Jakby sama Łódź i jej mieszkańcy nie chwalili się swoją przeszłością oraz potencjałem. Ze swojej strony powiem tak: 3 dni to za mało, aby zrozumieć i poznać to miasto. Jest nietuzinkowe, innego takiego w Polsce naprawdę nie widziałam. Do tego ta możliwość połączenia historii ze współczesnością (np. Manufaktura czy EC1).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łódź”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości