Nieprzeczytane posty

Międzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław 24-26 luty 2017

1
Już 24 lutego rozpoczyna się najważniejsze wydarzenie targowe w regionie i jedno z największych w Polsce - Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu. Jak co roku goszczą one w Hali Stulecia. Trwająca trzy dni impreza gromadzi rzesze ludzi zainteresowanych szeroko pojętą turystyką. Już teraz gorąco zapraszamy wszystkich! Turystów indywidualnych, grupy, rodziny z dziećmi, seniorów, uczniów i dosłownie każdego, kto planuje wakacje, podróże, wycieczki i inne formy turystyki.
Więcej informacji i program na stronie:
http://www.mttwroclaw.pl/index.php/dla- ... ram-targow

Re: Międzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław 24-26 luty 2017

8
A więc czas opisać co się działo na Targach.
O samych Targach dowiedziałam się z facebooka.
Pojechałam tylko w sobotę.

Targi odbywają się w Hali Stulecia . Dojazd łatwy tramwajem spod dworca pod samą Halę ale nie powiem jakim numerem tramwaju bo w ramach zdrowotności poszliśmy na piechotę.
Przed Halą odbywały się Targi Staroci.
W Hali jest szatnia gdzie można zostawić kurtkę czy plecak (płatna 1zł - wspominam o tym że płatna bo np jak byłam w Łodzi na Targach Boatshow - łodzi motorowych to była za free).
Wewnątrz hali stoi mnóstwo stoisk z atrakcjami turystycznymi z całej Polski. Zagranicznych widziałam tylko chyba 3 - Brandenburgia Niemcy, Słowacja i jakieś biuro specjalizujące się we wczasach we Włoszech w regionie miasta Bibione.
Każde stoisko jest oznaczone nazwą danego regionu czy miasta i jest to czytelne z daleka.
Po podejściu do stoiska osoba obsługująca jak spytasz opowie o mieście/regionie który reklamuje/reprezentuje. Czasem ci ludzie są ubrani w jakieś regionalne stroje, mają do poczęstunku regionalne przysmaki typu ser, chleb itp. Na każdym stoisku leżą foldery, zdjęcia,katalogi, ulotki informacyjne, pocztówki z danego miejsca które możesz zabrać.
Ludzi w sobotę było naprawdę bardzo dużo. Na większości stoisk po prostu podchodziłam i brałam ulotki.
ale na uwagę zasługują stoiska Osada Śnieżka z Karpacza ,Kolejkowo z Wrocławia oraz Wyprawa Balonem z Gryfowa Śląskiego.
Dlaczego?
Na stoisku Kolejkowo było trochę osób, my byliśmy bez dzieci a pan obsługujący stoisko podszedł do nas i sam zaczął opowiadać o Kolejkowie , co robił zresztą bardzo ciekawie, wytłumaczył co tam jest, co można zobaczyć, gdzie to jest.
Pokazał folder. Widać że robi to z chęcią. Pokazał jak dziewczyna z dzieciakami maluje figurki.

Pan z Osada Śnieżka gdy podeszłam po folder też od razu zaczął opowiadać o tym miejscu, co tam jest, dlaczego Osada, pokazał folder.
Pani z Wyprawa Balonem również wykazała zainteresowanie naszą obecnością, podeszła, dała ulotkę, powiedziała gdzie ich szukać w internecie. Pełen profesjonalizm.

Na stoisku miesięcznika Podróże mozna było kupić 3 sztuki gazetki w cenie jednej czyli za 10 zł plus gazetka Skandynawia gratis.
Kiedyś kupowałam regularnie ale odkąd połowa gazety to reklamy nprzestałam. ale 3 w cenie 10 zł to grzech nie kupić;)

Do tego na scenie odbywały się różne prezentacje i konkursy. Można było usiąść i posłuchać.
Były też stoiska gdzie można było kupić regionalne produkty typu cydry, piwa, chleby, pierogi, ciasta, kosmetyki.

Podsumowując bardzo fajne Targi, super pomysł, można odkryć nieznane w Polsce miejsca. Trochę mi brakło więcej stoisk zagranicznych np z Włoch czy Francji.
Wszystko jasne, czytelne, dobrze zorganizowane.
Najmłodsi oprócz wykopalisk na stoisku Krasiejowa mogli pobudować z Lego, wykopywać minerały , pograć w Monopoly na stoisku Wrocławia, malować figurki na stoisku Kolejkowo.

Re: Międzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław 24-26 luty 2017

9
Dodam jeszcze takie moje spostrzeżenie:
zabrakło mi tam stoiska (albo nie widziałam) atrakcji całkiem niedawno otwartej we Wrocławiu: Wytwórnia Figur Woskowych Bajkowych .
Z racji że mam w domu 9-latka zwracam uwagę na rzeczy pod kątem dzieciaków.

A genialna atrakcja we Wrocławiu czyli Hydropolis - Centrum Nauki o Wodzie miało stoisko jakieś takie mało atrakcyjne i nie przyciągające uwagi a szkoda bo to świetne miejsce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wrocław”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości

cron