Nieprzeczytane posty

Hydropolis Wrocław - wystawa poświęcona wodzie

1
Hydropolis to nowoczesna wystawa poświęcona wodzie, która powstała w zabytkowym, XIX-wiecznym zbiorniku wody czystej.

Powierzchnia centrum liczy ponad 4 tysiące metrów kwadratowych, na których znajduje się blisko 70 interaktywnych i multimedialnych instalacji rozlokowanych w ramach ośmiu stref tematycznych.

Odwiedzający mogą m.in zobaczyć projekcję na ekranie 360 stopni dotyczącą powstania naszej planety i narodzin wody, zajrzeć do repliki batyskafu Trieste, który w 1960 roku dotarł do najgłębszego miejsca na Ziemi albo dzięki multimedialnym katalogom poznać bliżej organizmy głębinowe oraz zobaczyć z bliska najbardziej znane wraki statków i okrętów.

Osobne strefy zostały poświęcone życiu tętniącemu w oceanach, znaczeniu wody dla człowieka w sensie fizycznym i metafizycznym, historii inżynierii wodnej, współczesnym systemom zarządzania wodą, a także jej stanom skupienia. Na gości czeka m.in. interaktywny plan miasta, działające wynalazki starożytne, a także rzeźba kinetyczna, dzięki której można wywołać efekty towarzyszące burzy.

Hydropolis to połączenie edukacji ekologicznej i zabawy, jedyne takie miejsce w Polsce i jedno z niewielu w Europie.

Źródło : Fb Hydropolis

Re: Hydropolis Wrocław - wystawa poświęcona wodzie

2
Udało mi się odwiedzić Hydropolis tydzien temu z koleżanką.
Jak tam trafić?
Powiem że pytałam kilku osób po drodze z dworca i nikt nie potrafił powiedzieć gdzie to jest a niektórzy nawet nie wiedzieli o co chodzi.
Hmmm. Od dworca należy skierować się w okolice Galerii Dominikańskiej. Za galerią dojść do Urzędu Wojewódzkiego. Teoretycznie spod urzędu widać budynek obok Hydropolis. Tutaj wprawdzie widziany z innej strony ale tak samo widać go spod urzędu.
Wygląda tak:
Załączniki
20160824_111716.jpg

Re: Hydropolis Wrocław - wystawa poświęcona wodzie

3
My poszłyśmy pod budynek Politechniki i wsiadłyśmy do kolejki linowej . Wysiadłyśmy niedaleko Hydropolis bo przystanek kolejki jest na tej samej ulicy Na Grobli. Wysiadamy, skręcamy w lewo i za ok 150 metrów jest Hydropolis.
Bilet normalny kosztuje 27 zł. Razem z biletem dostajemy mapkę wystawy.
Wystawa zaczyna się filmem. Potem zwiedzamy jak chcemy bo Hydropolis podzielone jest na kilka stref.
Ważne:
Toalety znajdują się tylko przy weściu więc warto skorzystać przed zwiedzaniem;)
W Hydropolis jest ciemno więc fotki najlepiej z lampą więc jak masz kiepski aparat w telefonie bierz tradycyjny kompakt.
Ja aparatu nie zabrałam . Wszystkie fotki są robione telefonem Samsung Galaxy S 7. Bez lampy .
Wejście to robiąca wrażenie ściana wodna.
Załączniki
20160824_113646.jpg
20160824_113619.jpg
20160824_113232.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wrocław”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

cron