Nieprzeczytane posty

Gdzie na narty w 2018 - Zobacz gdzie warto spędzić zimę 2018

1
Alpy zapewniły znakomite warunki do jazdy na nartach w okresie świąt Bożego Narodzenia, ale teraz spada śnieg w proszku i nadchodzi spektakularny koniec roku. Czołowe kurorty Pirenejów, Skandynawii i Europy Wschodniej również oferują doskonałe sporty zimowe, a prognozy obiecują więcej w tym samym czasie, co początek Nowego Roku. Z początkiem roku przewiduje się duże opady śniegu w USA.

https://www.thomascook.com/holidays/ski/

Francja
Wspaniałe warunki narciarskie zostały podane na Boże Narodzenie we francuskich Alpach z niebieskim niebem i zadbanym śniegiem, ale teraz świeży śnieg pada, a temperatura spadła. Perspektywy dla narciarzy w miarę, jak wkraczamy w Nowy Rok, wyglądają naprawdę ekscytująco w przypadku dużych opadów śniegu, a także dni słonecznych w prognozie. Flaine (1600 m) oferuje obecnie jedne z najlepszych warunków w Alpach i posiada solidne pokrywy śnieżne na wszystkich wysokościach, z głębokościami bazowymi na górnych stokach o wartości 245 cm. Ośrodek ma 75 cm śniegu przewidzianego na następne pięć dni, więc narciarze mogą spodziewać się epickich warunków na początku 2018 roku.

Austria
Świeże opady śniegu docierają teraz do austriackich kurortów po świętach Bożego Narodzenia i doskonałej jeździe na nartach, zazwyczaj na dobrze przygotowanych stokach. Prognoza jest idealna dla narciarzy w okresie noworocznym ze spodziewanymi znacznymi opadami śniegu. Głębokość śniegu we wszystkich wiodących kurortach jest już dobra, a przy niskich temperaturach przewiduje się, że nowy śnieg spadnie w postaci proszku. St Anton (1300 m) jest zawsze doskonałym wyborem, aby zobaczyć rok z 45-centymetrowym spadkiem świeżego puchu na górnych stokach o głębokości 165 cm. Narciarze mogą spodziewać się fantastycznego sportu na wszystkich wysokościach, gdy tylko widoczność zniknie .

https://www.thomsonski.co.uk/beginner-ski-holidays/

 St Anton
W prognozie St Anton jest 45 cm świeżego śniegu
Szwajcaria
Alpy szwajcarskie mają znaczną pokrywę śnieżną na wszystkich wysokościach, a świeży śnieg spada teraz po cudownie słonecznym okresie świątecznym. Prognoza wskazuje na bardzo duże opady śniegu w wielu najlepszych ośrodkach przed nadejściem Nowego Roku, więc gdy poprawia się widoczność, na pewno czekają na nas epickie warunki narciarskie. Verbier (1 500 m) donosi o głębokości 130 cm na szczytach wznoszących się do 3300 m, ale ta liczba wkrótce wzrośnie. Dziś w ośrodku działa 77 z 82 wyciągów, a wszystkie trasy w całej okolicy są otwarte, z zastrzeżeniem kontroli lawinowej.


Włochy
W słoneczne dni świeży śnieg spadnie we wszystkich wiodących włoskich kurortach, a imponujące naturalne głębokości śniegu na wszystkich wysokościach sprawią, że w tym sezonie święta Bożego Narodzenia i Nowego Roku będą mile wspominane. W regionie Cervina oczekuje się intensywnych opadów śniegu przed końcem roku, przewiduje, że na górnych stokach znajdziemy 45 cm proszku, a jazda na nartach będzie spektakularna. Średnia temperatura w następnym tygodniu na poziomie kurortu wyniesie -1ºC, więc narciarze mogą spodziewać się bardzo suchego śniegu z górnej stacji na wysokości 3 480 m aż do bazy.

https://www.igluski.com/ski-holidays/ski-holidays-2018

Kanada


Najważniejsze ośrodki w Albercie, Kolumbii Brytyjskiej i Quebecu dostarczają suche, pudrowe śniegi i słońce przez Święta Bożego Narodzenia, a warunki narciarskie na wszystkich wysokościach powinny pozostać doskonałe, gdy wkroczymy w Nowy Rok. W Kolumbii Brytyjskiej wiodącym celem jest Whistler (652 m) i tutaj cała domena narciarska jest w świetnej formie z bazą śnieżną na środkowej górze Roundhouse nagraną na 160 cm. Prognoza wskazuje na 20 cm świeżego suchego opadu śniegu w ten weekend, a temperatury w ciągu następnych pięciu dni będą dobre na nartach, ze średnią liczbą dni w ciągu dnia bliską 0ºC na poziomie wsi.


USA

Śnieg znajdował się na pierwszych stronach gazet w Stanach Zjednoczonych w okresie świątecznym, ale najcięższe i najbardziej niezwykłe opady śniegu nie miały bezpośredniego wpływu na najlepsze domeny narciarskie. Jednak większość ośrodków odnotowało znaczny spadek świeżego puchu, a warunki są ogólnie bardzo dobre. Zasięg baz śniegowych pozostaje jednak w tym samym czasie w zeszłym roku, ale warunki były wtedy wyjątkowo dobre. Poza najlepszymi kurortami w Kolorado i Utah narciarze znajdą najlepszy narty tygodnia w Big Sky w Montanie, gdzie górne trasy utrzymują 130 cm śniegu, a warunki na i poza trasami są pudrowane. Obecnie działa 21 z 22 wyciągów, a narciarze oczekują 40 cm super suchego śniegu przewidzianego na weekend.

Więcej informacji

https://www.skiworld.co.uk/ski-deals/2018-offers 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje Turystyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 209 gości

cron