Nieprzeczytane posty

wyjazd do Japonii

1
Był ktoś może z was w Japonii? Chcę się tam wybrać i planuje samodzielny wyjazd. Niestety nie umiem języka japońskiego (tylko podstawowe zwroty), czy uda mi się jakoś porozumieć w tym kraju w języku angielskim, czy raczej będzie z tym ciężko? Co prawda czytałam, że Japończycy umieją angielski w małym stopniu, ale nie wiem jak to naprawdę wygląda. Ktoś z was ma jakieś doświadczenia?

Re: wyjazd do Japonii

2
Bylem co prawda kilka ladnych lat temu, w Tokio bylo w miare OK, poza paroma wyjatkami. Im dalej na poludnie, tym gorzej z angielskim, np. zaskoczylo mnie ze kierowcy taxi nie mowili po angielsku. W koncu rzeczywiscie nauczalem sie paru zwrotow po japonsku i dawalem rade. Poza tym przypadkowi Japonczycy byli bardzo pomocni. W Fukuoka jedna dziewczyna poswiecila mi ponad 1h, pomogla znalezc hotel. Pozdrawiam i udanej wyprawy.
Dla mnie podróże maja na celu nie tylko spełnienie marzeń i poznanie innych kultur, ale przede wszystkim poznanie samego siebie.

Biegun Pólnocny lodołamaczem atomowym
Antarktyda / Polska Stacja Arctowski
Wizyta w Czarnobylu i Prypeci
Magic Socotra
Urodziny na pokładzie Swiss w First Class!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości