Nieprzeczytane posty

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

27
W moim przypadku zdecydowanie lepiej działało bieganie. Od rowerka prawie nic nie gubiłem, a wyniki z biegania były dość szybkie. Trzeba jednak uważać na siebie, bo przy dużej nadwadze możemy zrobić sobie krzywdę. Mój serdeczny kolega w taki właśnie sposób rozwalił sobie kolana co go unieruchomiło i roztył się jeszcze bardziej... Bieganie jest lepsze, ale trzeba uważać! I mieć dobre buty z amortyzacją!

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

29
Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że tak na prawdę nie ma znaczenia jaki rodzaj wysiłku wybierzesz. Liczy się ujemny bilans kaloryczny i czy osiągniesz go dietą jedząc mniej niż dotychczas bez wysiłku, bądź zwiększysz wydatkowanie energii jeżdżąc na rowerze tak by wygenerować ujemny bilans kaloryczny będziesz spalać tkankę tłuszczową. Pamiętajcie że jest coś takiego jak glikogen, nasz organizm potrafi trzymać kilka kilogramów tej substancji która magazynuje energię i podczas odchudzania energia czerpana będzie początkowo z glikogenu dopiero potem zaczyna się spalanie tłuszczyku ;)
Ja uwielbiam jeździć rowerem więc dokładałem wysiłku w ten sposób i jedząc tak jak wcześniej chudłem. Gdy zwykłe przejażdżki już nie starczały zmodyfikowałem trochę rower i wymieniłem klocki hamulcowe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości