Nieprzeczytane posty

lody na diecie?

1
hej!
próbuję schudnąć, ale jest tak przeraźliwie gorąco że topię się razem z chodnikiem ;))
zawsze byłam maniaczką lodów.
znalazłam dziś info, że sorbety grycana mają malutko kalorii - jakieś 80 kalorii na 100 ml sorbetu, czyli trzy gałki lodów to jakieś 120 kcal. czy myślicie, że jeśli raz na jakiś czas zjem takie sorbeciki to nic mi się nie stanie?
one są z owoców, więc mają masę witamin, plus te kalorie - niedużo. chyba powinno być ok?:)
:)

Re: lody na diecie?

2
polecam wypróbowanie własnej produkcji sorbetów. Nie jest to trudne, a unikniesz dodatkowego cukru oraz innych substancji wspomagających smak, konserwantów itp.
Przepisów na sorbety w sieci jest co niemiara - polecam! Są łatwe i szybkie w produkcji.
Liczba kalorii to nie wszystko, ważna jest też ilość węglowodanów i cukrów w produkcie

Re: lody na diecie?

3
Zgadza się. Sorbety, ale z naturalnych składników są bardzo wartościowe. Co ważne, jak się ma dostęp do takich rzeczy jak wyciskarka do soków czy dobra sokowirówka, to można wykonywać genialne sorbety, które doskonale mogą działać na odchudzanie.

Re: lody na diecie?

4
tak, ponadto warto włączyć do sorbetowej diety nei tylko owoce, ale i warzywa, bądź mieszanki owocowo-warzywne.
Osobiście lubię sok z kapusty świeżej (wyciskany) oraz z brokuła, czy ogórka - ten ostatni działa orzeźwiająco.
Uwaga na surowego buraka - raz, że działa przeczyszczająco, dwa ma dość ziemisty smak, który nei każdemu odpowiada

Re: lody na diecie?

5
Sorbety mają bardzo dużo wartości odżywczych, ale nie wolno ich dodatkowo dosładzać cukrem jeśli to ma być posiłek dietetyczny. Cukry zawarte w owocach powinny nam w zupełności wystarczyć. Jeśli natomiast robimy sorbet z dodatkiem warzyw, to możemy użyć ksylitolu albo innego zamiennika cukru

Re: lody na diecie?

7
tuptam pisze:Ja właśnie gdzieś czytałam, że lody nie tuczą.
niektórzy wyliczają bowiem, że po zjedzeniu lodów (są zimne, trzeba się ogrzać) występuje ujemny wskaźnik kalorii tzn więcej spalamy, niż dostarczamy.
Są jednak informację, że to mit - w sieci znajdziesz pełno wypowiedzi dietetyków na ten temat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości

cron