Nieprzeczytane posty

Lot łączony a zmiana planów

1
Witam użytkowników forum.
Zwracam się z prośbą poradę w takim oto temacie :
Planuję wyjazd na Płw. Arabski i szukam dogodnych oraz w miarę tanich połączeń. Interesuje mnie lot Warszawa - Doha i jest takowe połączenie - zarówno bezpośrednie jak i z przesiadką. Ale ze zdziwieniem stwierdziłem, że istnieje rónież połączenie Warszawa - Doha - Dubaj w dwie strony, które jest tańsze o 600 zł!!!! Zastanawiam się właśnie nad wyborem tego lotu, jednak mam pewne wątpliwości i proszę tutaj o radę biegłych w.....doświadczeniu w tym zakresie.
Otóż chciałbym wykupić ten lot do Dubaju ale....wysiąść w Doha, gdyż to jest mój cel podróży i nie lecieć już dalej. Czy uważacie, że istnieją jakieś zagrożenia z tym związane? Na chłopski rozum, przecież zawsze mogą mi się zmienić plany i zapragnę wysiąć w porcie przesiadkowym i nie kontynuować dalej podróży.
Plan jest taki :
1. Odprawiam się w Warszawie
2. Nie biorę bagażu głównego, tylko podręczny (na 7 dni spakuję się w podręczny) więc nie mam problemu z bagażem, bo zakładam, że na przesiadce w Doha nie odebrałbym bagażu głównego, gdyż jest nadawany do portu docelowego;
3. Wysiadam w Doha i udaję się...po wizę - tu pytanie, czy mogą wnikać w sytuacji gdy mam bilet docelowy do Dubaju a wysiadam i rezygnuję z dalszej podróży? Moim zdaniem nie powinni ale....?
4. Przebywam tydzień czasu w Doha i w drodze powrotnej pakuję się na samolot, z Doha. Pierwotnie trasa wykupionego lotu to Dubaj - Doha - Warszawa. Ja oczywiście stawiam się do odprawy w Doha. Czy tu dostrzegacie jakąś możliwość problemów, że nie leciałem z Dubaju? Bilet mam wykupiony, więc teoretycznie przewoźnika nie interesuje gdzie ja wsiadam. Miejsca w samolocie mi nie anulują, bo mam wykupiony prawda? Więc odprawiam się z moim bagażem podręcznym i fruuuu.....do Warszawy....
Bardzo proszę o uwagi forumowiczów, gdzie mogą czyhać na mnie zagrożenia i jakiego rodzaju, bo cena (choć to trochę dziwne) jest bardzo atrakcyjna i chcę się zdecydować na takie rozwiązanie.

Pozdrawiam....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tanie Latanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości