Nieprzeczytane posty

Obchody 50 lecia urodzin

1
W lipcu będę kończył swoje 50 urodziny (czas leci ...), osobiście kocham góry, ale tą uroczystość chciałbym spędzić w towarzystwie mojej żony oraz rodziny kolegi (również 50 latka). Myśałem o Malcie (byłem tam w listopadzie - 30 stopni o 8 rano :) ) , ale moja zona nie jest zwolennikiem ekstremalnych upałów. Dodatkowo wybierając miejsce trzeba (niestety) rozważać bezpieczeństwo nasze - zamachy, imigranci. Chciałbym połączyć góry z morzem/jeziorem. Coś takiego jak Riva del Garda we Włoszech (gdzie byliśmy latem - polecam) .
Jakie macie propozycje ?
Pozdrawiam Mirosław

Re: Obchody 50 lecia urodzin

2
piękny wiek :)
czy zamierzacie świętować w listopadzie?
Polecam Cypr - góry i morze

Jeśli boicie się zamachów w stopniu dużym, to właściwie każdy lot może u Was wywołać negatywne emocje. Podobnie, jak przebywanie w popularnych turystycznie rejonach.
Czy wyjazd w kraju do spa położonego w górach, nad morzem czy na Mazurach odpada?

Re: Obchody 50 lecia urodzin

3
Urlop zamierzam spędzić w sierpniu. Najchętniej wybrałbym miejsce, które łączy morze/jezioro i góry. Na razie na celowniku jest Czarnogóra. Tylko jak tam dojechać ?
Sprawdzałem:
a) samolot w obie strony dla dwóch osób 2300 zł (drogo) (linie austriackie przez Wiedeń)
b) autobus : 440 od osoby w obie strony brzmi rozsądnie tylko nie wiem jaką linie wybrać

... a może pociągiem ...

Autem szczerze mówiąc nie chce mi się (mam 50 lat i z wiekiem człowiek robi się leniwy).

Na Cyprze byłem dwa razy (w Limassol), tylko tam nie ma gór, ale rozważę i to.

Re: Obchody 50 lecia urodzin

4
Pytanie czy bardziej chcecie leniuchować w jednym miejscu, czy nastawiacie się na jak największe zwiedzanie. Jeżeli to drugie, to Wytwórnia ma właściwie przez cały okres letni (chyba juz od czerwca) wyprawy autokarowe właśnie do Czarnogóry trwające łącznie 15 dni (wraz z przejazdami). 9 dni nocuje się w jednym miejscu Ulcinj skąd jedzie się na konkretne miejsce do zwiedzania. Noclegi są jeszcze w Sarajewie, Ochrydzie (2x), Belgradzie. Jak jedziecie w 4 osoby to zawsze możecie wybrać np. pokoje 4-ro osobowe (o ile takie rozwiązanie Wam pasuje) wtedy cena jest dość atrakcyjna, bo to 1200-1400 (zależy jaki termin) + to co wydacie na miejscu na zwiedzanie i wyżywienie. Co prawda całego wyżywienia nie musicie samemu kupować, bo w cenie jest 7 śniadań i obiadokolacji w Czarnogórze. Można powiedzieć, że za transport, nocleg i dowożenie do atrakcji zapłacicie tyle co za samolot.

Re: Obchody 50 lecia urodzin

5
wydaje mi się, że Cypr w sierpniu moze być upalny.

Do Czarnogóry samolotem, możesz poszukać też czarterów np. w Rainbow Tours. W szczycie sezonu, a takim jest sierpień, mogą być trudności z tanimi połączeniami. Szukałeś wylotów z Berlina czy Pragi, nie wiem czy nadal są loty z Lublina?

Re: Obchody 50 lecia urodzin

7
RozaWiatrow_pl pisze:Jeżeli zależy Ci na połączeniu gór oraz jezior i morza,to faktycznie Czarnogóra jest zdecydowanie najlepszą opcją i zarazem tańszą niż Chorwacja,wiec warto się zastanowić nad tym kierunkiem.
Dokładnie tak. Chorwacja jako pierwszy kraj regionu odniosła sukces na rynku turystycznym. Dlatego też jest dużo droższa. Pozostałe kraje, w tym właśnie Czarnogóra, są nadal tańsze i tym samym atrakcyjne dla nas. Na pewno nie jest tam gorzej. Jest inaczej :) No i nadal nie ma zalewu tandetnych pamiątek, wielkich resortów z opcją all inclusive tylko faktycznie można tam doświadczyć lokalnego życia. A to chyba najważniejsze w podróżowaniu :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie jechać w”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości