Nieprzeczytane posty

Re: Propozycje na wrzesień?

11
Miejscem najbardziej umilowanym przez artystow, pisarzy , malarzy i tzw vip-òw nie jest ani nie byla Toscana we Wloszech a tzw boskie wybrzeze czyli Amalfi i Sorrento. Tam nawet Adolf Hitler, ktòry uwielbial malowac chcial osiasc na stale. Przed wyborami napisal nawet zyczenie w hotelowej ksiedze gosci- jesli nie wygram wyboròw osiade tu na stale...jak na nieszczescie wybory te wygral.. w Ravello przebywal przez wiele lar jego ulubiony muzyk R. Wagner... dlatego odbywajace sie tam festiwale nosza jego imie. .z nowszych osobistosci to region ten odwiedzala pani Kennedy juz Onassis za kazdym razem kupujac zawrotna ilosc kolorowych spodni. Od paru lat jestem prawie zawsze we wrzesniu w tych stronach, ale choc we wrzesniu jest cieplo i jak najbardziej mozna isc na plaze to jednak pogoda jest zmienna i prawie zawsze pada, przez kilka dni. Wtedy oczywisciej jest troche mniej turystòw w naszym regionie i ceny nizsze, ale trzeba zatrzymac sie na dluzej bo jak pada nie mozna zwiedzac wykopalisk. Nie wszyscy bowiem zdaja sobie sorawe, ze atrakcje turystyczne , Pompeje, Herculanum i wybrzeze Amalfi i Sorrento leza w zasiegu reki, ale w przypadku niepogody lepiej sie tam nie udawac. W wypadku pytan nawet o noclegi odpowiem na pryw, konfiguracja bowiem terenu jest taka, ze nie wszystkie miejsca sie na bezpieczny nocleg nadaja

Re: Propozycje na wrzesień?

12
Alberto pisze: 08 cze 2019 09:47 Miejscem najbardziej umilowanym przez artystow, pisarzy , malarzy i tzw vip-òw nie jest ani nie byla Toscana we Wloszech a tzw boskie wybrzeze czyli Amalfi i Sorrento. Tam nawet Adolf Hitler, ktòry uwielbial malowac chcial osiasc na stale. Przed wyborami napisal nawet zyczenie w hotelowej ksiedze gosci- jesli nie wygram wyboròw osiade tu na stale...jak na nieszczescie wybory te wygral.. w Ravello przebywal przez wiele lar jego ulubiony muzyk R. Wagner... dlatego odbywajace sie tam festiwale nosza jego imie. .z nowszych osobistosci to region ten odwiedzala pani Kennedy juz Onassis za kazdym razem kupujac zawrotna ilosc kolorowych spodni. Od paru lat jestem prawie zawsze we wrzesniu w tych stronach, ale choc we wrzesniu jest cieplo i jak najbardziej mozna isc na plaze to jednak pogoda jest zmienna i prawie zawsze pada, przez kilka dni. Wtedy oczywisciej jest troche mniej turystòw w naszym regionie i ceny nizsze, ale trzeba zatrzymac sie na dluzej bo jak pada nie mozna zwiedzac wykopalisk. Nie wszyscy bowiem zdaja sobie sorawe, ze atrakcje turystyczne , Pompeje, Herculanum i wybrzeze Amalfi i Sorrento leza w zasiegu reki, ale w przypadku niepogody lepiej sie tam nie udawac. W wypadku pytan nawet o noclegi odpowiem na pryw, konfiguracja bowiem terenu jest taka, ze nie wszystkie miejsca sie na bezpieczny nocleg nadaja
Czy w tych rejonach w październiku jest jeszcze pogoda? Nie mówię tu o jakiś upałach, ale tak trochę ponad 20stopni aby przyjemnie się zwiedzało. Szukam jakiejś ciekawej lokalizacji właśnie na urlop w październiku.
Czy pływałeś kiedyś tak pięknym jachtem jakim jest antila 33?

Re: Propozycje na wrzesień?

13
Potwierdzam - góry jesienią to coś wspaniałego. Tak jak wspominaliście - widoczność jest korzystna, niższe temperatury i brak tłumów także sprzyja wycieczkom. Ja osobiście niedawno odwiedziłam Sudety, wszystko było fajnie, więc polecam i podaję dalej.
Miłego dreptania ! :)

Re: Propozycje na wrzesień?

14
Październik to również dobry miesiąc, by odpocząć w górach. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą "Jesień w górach". Dla naszych Gości przygotowaliśmy wiele atrakcji m.in.: nielimitowany wstęp do strefy Wellness&SPA, dwa rodzaje saun, strefa wolnej, bosej stopy, czy poranną gimnastykę w basenie. Okolica skłania do długich spacerów, treningów nordic walking i innych aktywności. Serdecznie pozdrawiamy, zespół Hotelu Klimek****SPA.

Re: Propozycje na wrzesień?

15
Odpowiedz na temat pogody dla uzytkownika vartind Tak w pazdzierniku jest w tamtych okolicach ponad 20 stopni, taka pogoda z reguly utrzymuje sie do pierwszego tygodnia listopada, gdy u nas zaczyna sie ogromna impreza turystyczna, ktòra trwa az do stycznia, sa wtedy tysiace turystòw, wiekszosc z obu Ameryk. Dwa lata temu w pierwszej polowie listopada bylo 27 stopni. Niestety dopiero dzis wròcilem na forum i zauwazylem to pytanie.

Re: Propozycje na wrzesień?

18
Już wstępnie pogodziłem się z tym, że pierwszy raz od 10 lat, wakacje spędzę poza Włochami. Myślę, że odpowiednim terminem będzie też wrzesień, mam nadzieję, że do tego czasu wstępnie się już wszystko uspokoi. A szkoda, będę tęsknił za Focaccia z Apuli, czy też Limoncello z Amalfi :(

Re: Propozycje na wrzesień?

19
My we wrześniu pojechaliśmy w Tatry, chcieliśmy wykorzystać taką możliwość bo teraz wszystko pozamykane. Nocowaliśmy w Zakopanem, znaleźliśmy dość tani nocleg, a po powrocie z Kasprowego Wierchu pojechaliśmy na termy chochołowskie - Kto nie był, polecam!! Ja byłam pierwszy raz i mega wrażenie. Dużo atrakcji dla dzieci, a dla dorosłych bar w wodzie ;) Cenowo też korzystnie, najbardziej opłaca się wejść wieczorem :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie jechać w”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości