Nieprzeczytane posty

Para na wakacjach? Grecja?

1
Hej!

Razem z moich chłopakiem chcielibyśmy wybrać się do Grecji na przełomie kwietnia i maja w 2017 roku. Stąd kilka pytań:

1. Na razie myślimy o Zakyntos, Mykonos i Santorini - czy polecacie, jak cenowo (raczej myślimy, żeby lecieć z biura podróży, bo trochę boimy się sami organizować), a może jakieś wyspy są ciekawsze? Nie zależy nam na imprezach, tylko plaży, basenie i ładnych miejscach (uwielbiam robić zdjęcia).

2. Widziałam oferty na kilkanaście dni do Grecji za ok 2 tysiące i tak cenowo by nas interesowały wakacje. Możecie polecić jakieś biura podróży? Wiem, że pewnie większość z was podróżuje na własną rękę, ale jak już wspomniałam - trochę się boimy :)

3. Ostatecznie nie musi to być Grecja, ale chcielibyśmy gdzieś, gdzie będzie można się opalić, odpocząć... :) Jeśli macie inne miejsce godne polecenia, to z chęcią je poznamy :)

Na razie to tyle pytań, bo nic więcej nie przychodzi mi do głowy :D Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi! Pozdrawiam :)

Re: Para na wakacjach? Grecja?

2
Jak chcecie plażę i ładne miejsca to polecam Portugalię. Nad oceanem odpoczniecie, a jak będziecie chcieli coś aktywniej pozwiedzać, to zawsze na jeden dzień możecie wyskoczyć do Lizbony czy Porto ;)

Jak chcecie podróżować z biurem podróży to przede wszystkim zróbcie wszystko, żeby uchronić się przed jego niespodziewanym bankructwem. Sprawdźcie, od jak dawna funkcjonuje, czy ma pełne informacje na stronie, czy widnieje w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i z drugiej strony czy nie ma go w bazie jednego z biur informacji gospodarczej (w Rejestrach Dłużników). Zobaczcie też, jakie ubezpieczenie Wam oferują i wczytajcie się dokładnie w jego warunki. Niestety, polisy oferowane przez biura podróży dają często minimalną ochronę, więc warto przemyśleć, czy nie lepiej we własnym zakresie dokupić polisę.

A potem konkretną wycieczkę już wybierzcie taką, by dopasować do swoich oczekiwań.

Re: Para na wakacjach? Grecja?

3
Santorini do tanich nie należy, poza tym nudnawo bywa, choć urokliwie - nie przeczę. Dla mnie ta wyspa, to miejsce na góra 3 dni.Wg mnie ciekawsza pod względem turystycznym jest wyspa Rodos.

Podobnie, jak poprzedniczka gorąco polecam Portugalię. Ten jednak kierunek wybierany z biurem pdoróży, również jest drogawy.

Z biuro, polecić mogę TUI.

Re: Para na wakacjach? Grecja?

4
Jeżeli oczekujesz ciepła, grzejącego słońca, opalania i kąpieli morskich, to obawiam się, że na przełomie kwietnia i maja w Grecji będzie ciężko to znależć. W tym czasie z pogodą może być różnie. Zależy jak trafisz. Byłam pod koniec maja na Rodos i niestety marzłam :shock: Przez całe dwa tygodnie wiał zimny wiatr, a na plażach było puściutko. Taka pogoda jest dobra do zwiedzania, a nie plażowania.

Re: Para na wakacjach? Grecja?

5
Średnie temperatury w Grecji na przełomie kwietnia i maja to 19-24 stopnie więc raczej o wylegiwaniu się na plaży można zapomnieć, o kąpieli tym bardziej bo woda w tych miesiącach ma około 15 stopni. W nocy może być też chłodno. Jeśli Grecja koniecznie to polecam Zakynthos, zawsze można pozwiedzać takie miejsca jak Zatoka wraku, czy błękitne groty. Jeśli inny kierunek to polecam Teneryfę, na przełomie kwietnia i maja powinno być ok. 25-27 stopni, a i woda może mieć około 20 stopni. W kwocie 1300 - 1500 złotych można znaleźć fajne oferty, niektóre nawet all inclusive. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie jechać w”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości