Nieprzeczytane posty

Re: Gruzja

1
GRUZJA


Gruzja jest położona w zachodniej i centralnej części Zakaukazia. Jest otoczona głównym pasmem górskim Kaukazu na północy i odnogami głównego pasma na wschodzie i południu oraz Morzem Czarnym na zachodzie. Cała historia tego kraju rozegrała się głównie na tym terytorium. Granice państwowe Gruzji zmieniały się, rozwijając się i ubarwiając przez wieki. Środkowy region Gruzji to Kartli. Gruzińska nazwa ludu „Kartveli” oraz nazwa państwa „Sakartvelo” Pochodzi od tego słowa.

Gruzini są jednymi z najstarszych ludów świata. W trzecim tysiącleciu p.n.e. istniał jeden pre – gruziński język. Mówione języki Svanuri (w drugim tysiącleciu p.n.e.) i Megruli (w pierwszym tysiącleciu p.n.e.) wykształciły się z głównego języka. Literacki język gruziński został opracowany na podstawie właściwego języka gruzińskiego.

Korzystne warunki naturalne, różnorodność i bogactwo przyrody oraz położenie na skrzyżowaniu różnych wielkich cywilizacji w przeciągu różnych epok. Trasy łączące Wschód z Zachodem, Południe z Północą funkcjonowały z różnym nasileniem w różnych etapach historii. Geopolityczne położenie było korzystne w kontaktach z innymi cywilizowanymi krajami z jednej strony, z drugiej zaś wzbudzało zainteresowanie wielkich imperiów.

Północno - kaukaskie ludy koczownicze stwarzały Gruzji również wiele trudności, niszcząc kraj i osiedlając się na jego terenie poprzez wieki.

Re: Gruzja

3
Dzien dobry oczewyszcze że bywem jestem prawdiwim Gruzinem :) ale już żie w Polsce. Bardzo dużo jest do zwiedzenia w Gruzie,

1) Morze czarne, region Adżaria, Miasto: Batumi, Kobuleti, Kutaisi stolica starożytnej Kolchidy gdzie biły ARGONAUCI i ZŁOTE RUNO i gdzie urodziło się MEDEA. W s półczesnei Adżarij jest bardzo dużo i bardzo wiskei klasy Hotele. w sezone jest bardzo dużo turistów, 70 % Grużinów Ormian, Azerów, Turków, ukrainców, a reszta 30 % Amerykanów i Europeiczików, ostatnio morzesz spotkać bardzo dużo polaków. Tak że jeżeli lubisz słonće, morze, dobre wino, i prawdiwą egzotikę, polecam Adżarie. :)

2) Fascynający Kaukaz. Dwa wielkie lodowce SZCHARA - 5033 m n.p.m. i KAZBEKI - 4677 m n. p. m. Na prawda cudowne widoki, morżesz na 2255 m n p m dojśc do klasztoru i zobaczic jak żją mnisi, tam masz na prawda fascynujący widok na ciały Kaukaz jestesz po nad chmurami muszesz to zobaczic tak nie da się opisać :) Na kaukazie ruwnież są oszrotki narczarskie GUDAURI i BAKURIANI gdzie zimą przyjeżdżają dużo amerikanów i Europeiczików, gdzie jest bardzo dobra infra struktura i hotele wisokei klasy.

3) Tbilisi stolica Gruzji. Moge powedziec że jest bardzo starą i bardzo gurzistim miastem, tam jest dużo muzei, dużo starei architektury, łażnie siarkowe i drugi pod w zględem wielkości prawosławny kościół SAMEBA 101. 71 m . Ludnośc 1 450 000

4 ) Region Kachetia na wschodzie to krai gdzie 7 000 lat temu urodziwo sę wino. tam można obeiżac winnice i piwnice winni, i ruwneiż degustować .

polski Lot otworzyl przeloty bezpośrednie do gruzji. cena okolo 1 300 - 1 500 zl, ale czsem można kupić tanej, ja na przykład na nowy rok kupiwem za 700 zł. Transport w gruzje - autobusy, mikroautobusy, pociągi i w stolice metro.

jeżeli chcesz do Gruzji iścz z tour operatorem, zorganizowaną wycieczkę, full service z przewodnikiem, autokarem to skontaktuj się ze mna.

Jezeli jakiesz pytania jestem do dyspozycji, z przyjemnościu bęndę opowiadać.

Re: Gruzja

4
Od siebie dodam, że planując wyjazd do Gruzji warto przyjrzeć się ofertom LOTu na trasie Warszawa-Tbilisi, bo te bywają w bardzo przyjemnych cenach. Decydując się na taki zakup warto poczekać do "szalonej środy" i spróbować zdobyć taki bilet w promocyjnej cenie.
byle dalej...

Re: Gruzja

7
backpacker pisze:Od siebie dodam, że planując wyjazd do Gruzji warto przyjrzeć się ofertom LOTu na trasie Warszawa-Tbilisi, bo te bywają w bardzo przyjemnych cenach. Decydując się na taki zakup warto poczekać do "szalonej środy" i spróbować zdobyć taki bilet w promocyjnej cenie.
Też zastanawiałam się nad zakupem lotu i zorganizowaniem takiego wyjazdu na własną rękę, ale niestety nie mogę znaleźć żadnego kompana do podróży, a samej nie chcę jechać... Myślałam o jakimś biurze podróży. Ponoć Adventure24 organizuje wyjazdy do Gruzji połączone z wejściem na Kazbek. Chyba to całkiem fajna opcja, ale jeszcze nie wiem jak cenowo wychodzi.

Re: Gruzja

8
Do Gruzji zdecydowanie warto pojechać nawet samemu! Ludzie którzy tam podróżują są bardzo sympatyczni i otwarci na nowe znajomości więc bez problemu można kogoś poznać czy to w hostelu czy w marszrutce i kontynuować podróż razem :)

Re: Gruzja

10
AlternatywnePodroze pisze: 09 sie 2020 17:57 Do Gruzji zdecydowanie warto pojechać nawet samemu! Ludzie którzy tam podróżują są bardzo sympatyczni i otwarci na nowe znajomości więc bez problemu można kogoś poznać czy to w hostelu czy w marszrutce i kontynuować podróż razem.
Zgadzam sie na calej linii, wspanialy kraj i b. goscinni ludzi, bylem na przelomie 2022/23 i spedzalem tam Nowy Rok. Lokasi 2 x zaprosili do siebie, do domu, super ugoscili i chcieli mnie tam nawet zeswatac. Btw tak pijany, dawno nie wsiadalem do samolotu… :-)

Pozdrawiam
Dla mnie podróże maja na celu nie tylko spełnienie marzeń i poznanie innych kultur, ale przede wszystkim poznanie samego siebie.

Biegun Pólnocny lodołamaczem atomowym
Antarktyda / Polska Stacja Arctowski
Wizyta w Czarnobylu i Prypeci
Magic Socotra
Urodziny na pokładzie Swiss w First Class!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gruzja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości

cron