Nieprzeczytane posty

Re: Hiszpania przewodnik część 2 Walencja

2
Piękna relacja i cudne video.

Walencja jest jednym z najbardziej dynamicznych małych miast na świecie pod względem architektury, która rywalizuje z Bilbao pod względem gastronomii. Miasto słynie także z zamiłowania do najbardziej ekstremalnych uroczystości w Europie.
Polecam budynek planetarium z 1995 roku. Umieszczone w suchym korycie rzeki, monumentalnie skalowane budynki kompleksu mają sale widowiskowe w kształcie ryb. Znajdziemy tu także Pałac Sztuki z 2005 roku, podwodną rafę koralową, zdobiącą Akwarium L'Oceanografic z 2002. Uderzające są baseny, chodniki i abstrakcyjne widoków, kształtów i form, można tu z łatwością spędzić wiele godzin na spacerach, nie wchodząc nawet do budynków.

Zanim pojawiła się wizja Walencji, był też jej smak. Mercado Central to świątynia jedzenia w rozległym modernistycznym budynku z 1928 roku. Walencja jest miejscem narodzin paelli - nic dziwnego, ponieważ jest to również miejsce, gdzie po raz pierwszy ryż był uprawiany w Hiszpanii w VIII wieku. Jeśli wolicie paellę z owoców morza serwowaną w USA, to zamówcie arroces con mariscos; turyści będą woleli paellę walencką, wypełnioną świeżą roślinnością i kurczakiem oraz usianą ślimakami. Spróbuj tego w nieformalnym La Pepica. Ernest Hemingway jadł tutaj w 1950 roku.

Walencja staje się domem prawdziwej wariacji, szczególnie podczas Las Fallas, który odbywa się w dniach święta św. Józefa (19 marca), ponieważ na każdym placu w mieście powstają ogromne posągi i sceny, długie procesje ludzi w XVIII-wiecznych strojach przynoszą kwiaty do sześciopiętrowej figury Marii Panny, a każde dziecko i dorośli puszczają niekończące się stosy petard i rzymskich świec.

Więcej o Hiszpanii znajdziecie w temacie poniżej:

Hiszpania forum
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowość - studio podróżnicze naszego forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości