Nieprzeczytane posty

Re: RPA

2
Jesli pytanie jest jeszcze aktualne sluze informacjami.Mieszkam w RPA ponad 20 lat i mysle,ze wiem duzo o tym kraju,miejscach godnych zwiedzenia i rzeczach wartych poznania przed przyjazdem.Tak wiec prosze sprecyzowac pytania,podac wiecej danych.Chetnie pomoge.

Re: RPA

3
Słyszałam dużo pozytywnych opinii o uroku wielu miejsc w tym kraju. Jeśli możesz to przybliż trochę rejony warte zobaczenia i może jakieś porady które mogą się przydać podczas wakacji tam, aaa i kiedy jest najlepsza pora na wyjazd?
Interesuje mnie również kwestia bezpieczeństwa.Dziękuję z góry za wszelkie informacje.

Re: RPA

4
Przepraszam Kasiu,ze dopiero teraz odpisuje.Nie bylo mi po drodze do komputera.Na Twoje pytania trudno odpowiedziec jednym zdaniem.Miejsce na ziemi zdecydowanie warte odwiedzenia.Pytanie tylko co najbardziej Cie interesuje.Jest to kraj wielki i bardzo zroznicowany pod wzgledem klimatycznym jak i przyrodniczym.Sa tu zarowno wysokie gory jak i dzikie plaze,tropik i tereny polpustynne.Mozna zrobic krotki wypad na np trzy tygodnie i zjechac RPA od Johannesburga po Cape Town.Wtedy biorac odleglosci jakie dziela odwiedzane miejsca od siebie wiekszosc czasu spedza sie w samochodzie.Biorac pod uwage bezpieczenstwo o jakie pytasz nie radze jezdzic po ciemku.Dziesiatki kilometrow odludzia pomiedzy miejscowosciami i do tego brak nakazu ustawiania swiatel.Po co kusic licho,ktore siedzi zarowno na ulicach miast jak i w buszu.Turysci bardziej niz tubylcy sa narazeni na przykre niespodzianki czesto z powodu naiwnosci i braku oceny sytuacji.Co do pory roku to mysle,ze lepszy jest okres od pazdziernika do polowy kwietnia.To dla tych ,ktorzy lubia upaly.W zimie dni sa krotsze,ranki i wieczory kasliwie zimne.Za to przyjemniej jest w rezerwatach gdzie ubozsza roslinnosc pozwala na lepsze ogladanie zwierzat.W zimie cieplo jest tylko nad oceanem.W Gorach Smoczych moga zaskoczyc spore opady sniegu i zamkniete z tego powodu drogi.Mysle ,ze trzeba zaczac od tego co Cie interesuje.Czy chcesz lykac male kaski wszystkiego czy tez odciac sie od cywilizacji i posmakowac dzikosci.Co roku mamy przyjaciol ktorym planujemy i organizujemy wyprawy do RPA.Zawsze dostosowujemy je do wieku,mozliwosci finansowych i zainteresowan.Sa osoby ,ktore chca koniecznie pobyc w Sun City,zagrac w kasynie,zobaczyc okrzyczany Kruger,odwiedzic Durban,szybko zaliczyc Garden Route i byc kilka dni W Cape Town.Innych nie interesuja kasyna,miejsca wojen burskich ani ulice miast.Chca prosto z lotniska w Johannesburgu trafic do buszu.Wtedy polecamy im trase na polnoc w okolice Okna Boga (God Window),jesli chca to Kruger,uroczy Park Ithala,mineralne blotka w srodku buszu w w Thangami, St.Lucia gdzie trzeba uwazac na hipopotamy i krokodyle,Cape Vidal z bezludnymi plazami,Mtunzini z unikalnym lasem palmowym.Piekna jest Garden Route,laguna w Knysna,niesamowicie dzika trasa w gorach Western Cape,urocza plaza z pingwinami kolo Cape Town,Gora Stolowa.Tak wiec jesli planujesz odwiedzic Poludniowa Afryke zastanow sie jaka opcje wybierasz i co najbardziej Cie pociaga.Moze interesuje Cie bardziej historia,ludzie ,etniczna kultura.Wtedy do tematu trzeba podejsc inaczej.Chetnie odpowiem na konkretniejsze pytania.Obiecuje ,ze tym razem duzo szybciej.

Re: RPA

5
Nie jest łatwo wyszukać informacji o RPA. Większość to bardzo marne strony, chyba że znamy angielski.
W języku angielskim można znaleźć więcej. Mnie interesuje Kapsztad, Park Krugera i Góry Smocze. Za nic nie mogę znaleźć szczegółów, kiedy jechać, jak zwiedzać itp. Wyjazd samodzielny może być ryzykowy. Słyszałem że jest tam niebezpiecznie.

Re: RPA

9
Moim marzeniem jest wycieczka do RPA. Czy ktoś wie z jakimi kosztami jest związane spełnianie tego marzenia ? Ile kosztuje bilet i czy lepiej lecieć na własną rękę czy lepiej skorzystać z tego co oferują nam biura podróży ?

Re: RPA

10
Służę pomocą o RPA - Botswanie - Zimbabwe. W RPA najbardziej podobało mi się w Kapsztadzie, gdzie naprawdę trzeba poswięcić trochęczasu, żeby zwiedzić i zobaczyć miasto i jego okolice. Zatoka Gansbaai i nurkowanie z rekinami fajne przeżycie. Z Johannesburga wypożyczyliśmy auto i pojechaliśmy przez Botswanę do Victoria Falls w Zimbabawe. Można też przejść przez granicę do Zambii na jeden dzień(co też uczyniliśmy). Tylko jedna firma wypożycza auta poza granicę RPA to Thrifty. W nocy nie ma co jeździć ze względu na niebezpieczeństwo na drogach typu krowy lub słonie. Warto nadmienić , że Kapsztad jest drogim miastem. Jak coś to odpowiem na pytania, pozdrawiam
Wrzucam krótki filmik ze zdjęciami, słabsza jakość, ale kolega filmował ;)
Obrazek
Obrazek


http://www.facebook.pl/biletzpodrozy http://www.biletzpodrozy.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „RPA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości