Nieprzeczytane posty

Południowy Sudan

1
Moja podróż do Sudanu była naprawdę ekscytująca.
Spędziłem w Old Fangak dwa miesiące. Dostałem się tam samolotem z Nairobi. Początkowo z Nairobi do Rumbek. Potem następnego dnia samolot WFP z Rumbek do Malakal. Następny dzień łudź po Nilu do Fom. Następny dzień to następna łudź z Fom do Old Fangak. Południowy Sudan to rozlewiska rzeczne, bagna i zieleń. Miejsce jest naprawdę piękne. Żyje się pomiędzy plemionami Nuer.
To, co przeszkadza to konflikty między plemionami – ciągłe zabijanie, ludzie z bronią (historia Sudanu powinna być znana). Dodatkowo robaki, skorpiony, węże i krokodyle.
Jest to miejsce gdzie podróżuje się z miejsca na miejsce wyłącznie na nogach. Godzinami z wioski do wioski, przez bagna z gryzącymi mrówkami na nogach, czasami godzinę w wodzie po kolana. Jest to miejsce o niezwykle strasznej historii.

Kto szuka ekstremalne przeżycia, miejsce jak znalazł. Trzeba przygotować się na biegunkę i przeróżne choroby.

Re: Południowy Sudan

4
Nawet po krótkiej notatce widać, że wyprawa, nie dla zwyczajnego turysty, który do tej pory popijał drinki z palemką na prywatnej plaży. Co to chorób i niebezpieczeństw - lekceważymy je zazwyczaj podczas "zwyczajnych wakacji". takie podejście w tamtych rejonach może skończyć się znacznie gorzej. Do każdej podroży warto się przygotować, do takich wypraw, warto poświecić temu szczególnie dużo uwagi.
byle dalej...

Re: Południowy Sudan

5
Więc zimne drinki i dobre jedzenie w przydrożnej restauracji odpada :) Zastanawiam się więc nad plusami takiej wyprawy, nie licząc podniesionej adrenaliny. Co warto tam zobaczyć, na co się nie decydować? W jaki sposób zaplanować wycieczkę do Sudanu, bo biuro podróży chyba nie do końca będzie pomocne, gdy będziemy mieli ochotę na podniesienie sobie ciśnienia?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sudan”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron