Nieprzeczytane posty

Tanzania

1
Podróży do Tanzanii nie planowałem, ale się przydarzyła okazja. Po dwunastu godzinach drogi dojechałem do Dar El Salam, spędziłem trzy dni, ale miejsce nie zachwyciło mnie. Zdecydowaliśmy się na zmianę planów i dostaliśmy się na wyspę Zanzibar statkiem transportowym. Naszym oczom ukazał się prawdziwy raj. Miejsce szczególnie dla turystów, przepiękne z atrakcjami. Możecie wynająć łudź i pływać od wyspy d wyspy, zobaczyć rafę koralową, pływać z delfinami, wybrać się w podróż do miejsca gdzie hoduje się przyprawy i owoce. Dodatkowo ludność z inną kulturą gdyż 90% to muzułmanie. Inna kultura, która zachwyca swoją innością.
Po trzech tygodniach wypoczynku skierowaliśmy się z powrotem do Nairobi, zatrzymując się na kilka dni w Moshi, aby zobaczyć górę Kilimanjaro (zachwycające).
Piękna podróż, widoki i prawdziwy odpoczynek w przepięknym miejscu.

Re: Tanzania

2
Witam.Mógłbyś napisać troszke więcej odnośnie wysp na które się udałeś,czy jest możliwość bespośrednich lotów w okolice tych wysp ( np do Dar El Salam lub innych jak mniemam pobliskich miejsc)Ile wysp znajduje się w okolicy,może troszkę odnośnie kosztów np:noclegów czy można zatrzymać się u kogoś czy tylko w kurortach .Uwielbiam wypoczynek na wyspach,zaczynam również przygodę z nurkowaniem,może więc zamiast Egiptu Zanzibar i jego okolice. :) :)
Zobacz nowy wymiar podróży. Podróże,przewodniki,ukryte miejsca.Zapraszam na mój nowy portal podróżniczy

Re: Tanzania

3
Do Dar el Salam mona się dostać bez problemów liniami Swiss albo KLM. Możesz dolecieć także aż na lotnisko Zanzibar albo Szybką łodzią turystyczną. Hotele jeden przy drugim w różnych zakresach cen. Dla mnie wystarczył przewodnik z mapą i hotelami, kilka telefonów i szybka decyzja. Jest to miejsce bardzo turystyczne, więc nie ma się co bać, można śmiało lecieć bez planowania. Po przylocie podbiegną do ciebie ludzie z wieloma propozycjami. Na samej wyspie biura organizują przeróżne atrakcje, więc planowanie proste. Jak się wyspa znudzi to Tanzania znana z najpiękniejszych Safari oferuje dużo, wraz z tygodniową wspinaczką na Kilimandżaro.
Zapraszam na Google – informacji jest dużo w języku angielskim wraz ze zdjęciami.

Re: Tanzania

5
Ja tez podróży nie planowalem, a jak już wylądowałem to zostalem...
Tanzania jest przefajna z bogactwem pozytywnych walorów. Ja mieszkam w Dar es Salaam i rzeczywiście to nie jest piekne miasto w opinii turysty z Europy. Ma jednak ca£a mase smaczków, które się odkrywa z czasem. O Zanzibarze to tez prawda ale nie trzeba sie tam t£uc szybka łodzią. Mozna poleciec samolotem. Lot trwa 15minut i sa bardzo czesto. Na Zanzibarze jest tez polski dom, na północy w Nungwi a na wschodnim wybrzeżu buduje sie polski hotel albo dwa!!! Otwarcie wkrótce.

Re: Tanzania

6
Witaj. A co mógł byś napisać o swoim mieście z punku widzenia osoby mieszkającej tam?? :D
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tanzania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości