Nieprzeczytane posty

Nowe sekcje -kuchnie świata, recenzje hoteli

1
Witam.

Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie do nowych sekcji naszego forum. Pierwsza z nich dotyczy kuchni świata, czyli co zjeść, przepisy, zdjęcia i wszystko co ma związek z jedzeniem. Jeśli zatem nasi forumowicze korzystali z dobrodziejstw kuchni za granicą lub naszej rodzimej zapraszam do tematu poniżej

Kuchnie świata

Kolejna propozycja to recenzje hoteli na świecie. Zapraszam zatem do wstawiania opinii hoteli z wakacji,wyjazdów i nie tylko.Sekcję znajdziemy w temacie poniżej.

Bardzo prosimy w tytule wpisywać nazwę ocenianego hotelu. Szczegóły poniżej

recenzje hoteli

Re: Nowe sekcje -kuchnie świata, recenzje hoteli

3
To prawda, teraz wszystko w rękach forumowiczów, mam nadzieje że chętnie podzielą się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem kulinarnym. Sam również popiszę co nie co
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Nowe sekcje -kuchnie świata, recenzje hoteli

4
Kuchnie świata - według mnie jeden ciekawszych tematów podróżniczych:) Zabytki i inne ważne miejsca już mi za bardzo spowszechniały. Ja wybierając się gdziekolwiek staram się poczytać najpierw o kuchni danego miejsca. Nierzadko staram się nawiązywać kontakty z mieszkańcami danego regionu po to, by wypytać ich o to co będąc w ich miejscowości, lub kraju powinnam zjeść i w jakich miejscach nie należy na pewno jadać :)

Re: Nowe sekcje -kuchnie świata, recenzje hoteli

5
ja tak samo jak poprzednik. staram sie jadac tam gdzie miejscowi. nie zawsze jest to lokalny bar ale zdarza sie tez nadmuchana bułka i kotlet w środku z zółtym logo lecz to z lenistwa. podczas wyjazdów zawsze kupimy cos tubylczego do jedzenia i zabierzemy do domy by podzielić sie z rodziną... i czesto ich zaskakujemy podaniem i co znów ciekawego przywieźliśmy... ostatnim razem feta grecka i chałwa... i baniak wina za 3,15 euro

Re: Nowe sekcje -kuchnie świata, recenzje hoteli

6
Podarunki z wakacji w postaci słodkości i "tubylczego" jedzenia to u nas także już tradycja. Z Węgier zawsze przywozimy wino w baniaczkach, ale ono już nie smakuje tak, jak na miejscu i bardziej po nim boli głowa. Moim ulubionym slodkim podarunkiem dla najbliższych jest chałwa w przeróżnej postaci :) Natomiast moja kuzynka zaskoczyła mnie niedawno przywożąc nam suszone glony z Japonii. Były dla mnie dużym zaskoczeniem. Przywiozła także słodycze, które wyglądały prześlicznie i nie mogłam się doczekać, aż je schrupię, ale okazło się, że w smaku sa nijakie:(

Re: Nowe sekcje -kuchnie świata, recenzje hoteli

7
Nasza ostatnia wizyta w Tokaju zaowocowała nabyciem butelki wina w butelce jak po oleju kujawskim. Ja najbardziej lubię kupować przyprawy. Z krajów basenu morza śródziemnego czy Adriatyku to konieczność zakupu oliwek i produktów pochodnych z oliwek. W Izraelu była jak dotąd najlepsza oliwa, nierafinowana, głęboki smak. super do sałatki z prawdziwą grecką fetą...

Re: Nowe sekcje -kuchnie świata, recenzje hoteli

8
Z Włoch przywiozłam oliwę i makaron, z Węgier wino i przepis na naleśniki, z Egiptu i Turcji chałwę, z Czech i Słowacji piwo, z Japonii ciasteczka, których smak nie przypomina smaku naszych ciastek i dzięki temu wiem, dlaczego Japończycy raczej nie mają nadwagi i nie chorują na cukrzycę, serce i inne choroby, które są spowodowane nadmiarem słodkości. Gdyby nasze słodycze były w smaku tak niesmaczne, jak tamtejsze, na pewno bylibyśmy bardzo zdrowym narodem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości na naszym forum oraz wszelkie kwestie dotyczące forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości