1234567

Zurych

W tej sekcji piszemy o wszelkich podróżach i miejscach wartych zobaczenia w Zurychu
kasia
I love traveling

Zurych

Nieprzeczytany post autor: kasia » 17 mar 2010 21:41

Polecam zobaczyc :Uliczki wzdluz rzeki Limmat,widok z uniwersytetu na miasto, jezioro i Alpy. (z placu (Central 5 minut od dworca SBB) wjazd kolejka na gore), ogrod chinski,katedra Fraumünster, Sankt Peterskirche-to najstarsza świątynia w Zurychu,Grossmünster-katedra,ktora jest jednym z ważniejszych zabytków Zurychu.W pobliżu Dworca znajduje się Muzeum Narodowe (Landesmuseum)- jeden z najważniejszych obiektów muzealnych w Europie.Jesli ktos lubi muzea to polecam tez Muzeum Heidi-Webera.

Awatar użytkownika
backpacker
przyjaciel forum

Re: Zurych

Nieprzeczytany post autor: backpacker » 18 lis 2010 10:49

Warto też wybrać się na typowo "zakupowe" ulice, żeby sobie poobserwować :) Naturalnie można również coś kupić, ale do tego trzeba mieć przystosowany portfel. Piękne sklepy ze słynnymi szwajcarskimi zegarkami, czy szwajcarskie banki, to usługi, które można oglądać niemal jak zabytki :)
byle dalej...

wloczykijka

Nieprzeczytany post autor: wloczykijka » 05 wrz 2011 12:22

Zurych jest miastem bardzo interesującym. Byłam tam parę razy i zawsze wybierałam się pogapić na ludzi na tę ulicę handlową zaraz przy Dworcu. Jak tak sobie teraz sięgam pamięcią w tyłu, to myślę, że nawet mogłabm tam mieszkać. Ale najpierw trzeba mieć nieźle zasobny portfel aby móc tam cokolwiek planować.

kasia
I love traveling

Nieprzeczytany post autor: kasia » 06 wrz 2011 23:40

Ja na pewno chętnie jeszcze tam wrócę :)

alan.stark
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: alan.stark » 06 wrz 2013 12:01

Ja tez niezapomniany klimat :evil:

eDom
I love traveling

Nieprzeczytany post autor: eDom » 18 lis 2014 11:17

kasia pisze:Polecam zobaczyc :Uliczki wzdluz rzeki Limmat,widok z uniwersytetu na miasto, jezioro i Alpy. (z placu (Central 5 minut od dworca SBB) wjazd kolejka na gore), ogrod chinski,katedra Fraumünster, Sankt Peterskirche-to najstarsza świątynia w Zurychu,Grossmünster-katedra,ktora jest jednym z ważniejszych zabytków Zurychu.W pobliżu Dworca znajduje się Muzeum Narodowe (Landesmuseum)- jeden z najważniejszych obiektów muzealnych w Europie.Jesli ktos lubi muzea to polecam tez Muzeum Heidi-Webera.
Dziękujemy za świetne informacje.

Florentino73
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: Florentino73 » 01 maja 2015 16:58

Chciałbym tam być z jednego powodu, tam co roku jest gala rozdania pucharów złotej piłki za najlepszego piłkarza roku. To jest naprawdę mocne przeżycie a ja chciałbym zobaczyć przede wszystkim to jak to mój ulubiony piłkarz odbiera kolejne trofeum za to, że w danym roku był najbardziej wybitnym piłkarzem. Chociaż wątpię, że kiedyś się na tym pojawię.

Apartament-Baltic
I love traveling

Nieprzeczytany post autor: Apartament-Baltic » 24 cze 2015 10:48

Zurych to bardzo malownicze miasto które bez wątpienia warto odwiedzić,ale też z drugiej strony bardzo drogie i musimy mieć to na uwadze,szczególnie jeżeli szukamy noclegu.

koko
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: koko » 25 cze 2015 03:22

Zurych to bardzo zamożne miasto, ale jest sporo ciekawszych w Szwajcarii.

grzech456
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: grzech456 » 03 sie 2018 13:39

Zurych super tylko bardzo drogi . nie mniej jednak warty odwiedzenia i zobaczenia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zurich”