1234567

Zjednoczone Emiraty Arabskie

W tej sekcji piszemy o wszelkich podróżach i miejscach wartych zobaczenia w Emiratach Arabskich
laisla

Re: Zjednoczone Emiraty Arabskie

Nieprzeczytany post autor: laisla » 07 cze 2011 22:31

oj szkoda,że mnie się nie udało pozwiedzać Emiratów z panią Mirką,ale może kiedyś,kto wie,na razie planuję kolejny wyjazd ale to już inna bajka bo rejs z Miami na karaiby statkiem Freedom of the seas a do Dubaju i tak wrócę-pozdrawiam laisla

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: admin » 13 cze 2011 11:57

Nic straconego, może następnym razem.

Ps napisz coś więcej odnoście rejsu z Miami oczywiście w odpowiedniej sekcji. ;) ;)
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

eny
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: eny » 10 sie 2011 10:46

Witam ponownie;-)

Mój termin wyjazdu do Sharjah zbliża się wielkimi krokami i powoli szykuję do walizki niezbędne rzeczy :-)
Mam jeszcze kilka pytań i będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi ;-)

1. Czy leki działające w Polsce mają swoje zastosowanie w Emiratach? Niestety cierpię na migreny i boję się, że ze względu na zmianę klimatu to cholerstwo może popsuć mi kilka dni wakacji.. Jedyne lekarstwo, które działa u mnie cuda to podana w zastrzyku pyralgina z mieszanką czegoś tam (teraz nie potrafię sobie nazwy przypomnieć). Czy ją ewentualnie mogę dostać w tym kraju? Chciałabym poprosić swojego lekarza o wypisanie jakieś karteczki z takową informacją co należy mi podać w przypadku ataku. Myślicie, że to dobry pomysł?
2. Przeczytałam wcześniej na forum, że lepiej jadać u Arabów, a nie u Hindusów. Po czym rozpoznać te restauracje? ;-)
3. Czy orientujecie się czy i ile można zabrać ze sobą do samolotu % ? :D
4. Czy ktoś w terminie 3 - 18 września wybiera się do Sharjah? ;-)

Pozdrawiam serdecznie!

Mirusiazea
Expert-Zjednoczone Emiraty Arabskie

Nieprzeczytany post autor: Mirusiazea » 21 sie 2011 10:31

Na lekach sie nie znam , ale mnie na migrene pomaga witamina B kompleks.A lekarza mozna sie spytac, niezaszkodzi:)Z tego co wiem to spora grupa przyleci , wiem ze to charterowy samolot:)Do samolotu tylko najpotzebniejsze rzeczy , ale nic do picia ani jedzenia, waga zalezy od przewoznika:)

SEJKENS

Nieprzeczytany post autor: SEJKENS » 26 sie 2011 09:19

Witam serdecznie,
Letnie pozdrowienia - bo gorących może być już dość jak sądzę ....
Mam pytanie dotyczące hotelu Hilton Resort & Spa w Ras Al Khaimah a mianowicie co
może Pani na jego temat i okolicy napisać ? Czy wersja HB wystarczy Pani zdaniem ?
Wylatujemy z Katowic 8.09.2011 na 2 tygodnie.
Czy myśli Pani, że byłaby szansa aby w tym terminie załapać się na pomoc w zwiedzaniu (tak jak
w przypadku dziewczyn z forum) przez Pani syna ?
Wiemy, że jest to dość spora odległość do Dubaju i innych magicznych miejsc ale w miarę z premedytacją
wybraliśmy w./w. hotel bo podobno cisza i spokojnie a także w cenie dobrej.
Gorąca prośba o uwagi, sugestie i ewentualną możliwość pomocy w zwiedzaniu
Lecimy na 2 tygodnie wypoczynku i chętnie 3 lub 4 dni poświęcilibyśmy zwiedzaniu.
Jesteśmy parą 32 latków małżonków spokojnych i nie szukających wrażeń w postaci hałasu dyskotek pijaństw -
Serdecznie pozdrawiam i proszę o odp.
Ania

Mirusiazea

Nieprzeczytany post autor: Mirusiazea » 26 sie 2011 18:33

Witam cieplutko, rozumiem ze chodzilo o cene hotelu .Hotel do wypoczynku jak i okolice fajne, ale odleglosc od miejsc ktore warto zobaczyc spora,Ile mozna sie opalac?Pogoda faktycznie dosc upalna jak narazie.Zazwyczaj lepiej brac hotele blizej Dubaju, bo mozna sobie zaplanowac od rana opalanie , wieczorami zwiedzanie, czy zakupy:)A propo pijanstw i innych podobnych rozrywek tutaj to napewno roznia sie bardzo od europejskich .Uwazam ze warto tez zobaczyc jak sie tutaj ludzie bawia:)

Mirusiazea

Nieprzeczytany post autor: Mirusiazea » 26 sie 2011 18:35

Dodam ze Emiraty roznia sie bardzo od Egiptu czy Tunezji.Tutaj mozna samemu sie poruszac gdzie sie chce , wychodzic poza teren hotelu swobodnie.

anybody
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: anybody » 27 sie 2011 20:08

Pytanko odnośnie wypożyczalni samochodów w Dubaju. Czy jakieś adresy dobrych wypożyczalni może koleżanka zamieścić? Jakie warunki należy spełnić aby wypożyczyć auto? Czy pomiędzy ZEA a Omanem są szczelne granice, czy raczej można bezproblemowo zawitać np do stolicy Omanu? Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.

Mirusiazea

Nieprzeczytany post autor: Mirusiazea » 28 sie 2011 15:21

Do Omanu trzeba miec wize, jest enklawa Omanu w Emiratach, ale tam od pewnego czasu tez trzeba miec przepustke na wjazd.Ale jak sie wczesniej zalatwi to mozna wjechac:)Auta mozna wypozyczyc jak sie wie gdzie , wiadomo w hotelu tez mozna ale oczywiscie ceny juz sa inne, tak samo z wymiana kasy , w hotelu sie nie wymienia, w hotelach i na lotnisku daja najmniej , wymienia sie w kantorach:)Aby wypozyczyc auto trzeba miec prawo jazdy , paszport , oczywiscie z tego co wiem paszport jest zatrzymywany na jakis czas aby mogli sprawdzic mandaty czy przejazdy za bramki na autostradzie:)Kazdy z Emiratow ma inne ceny mandatow za przewinienia:)

anybody
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: anybody » 28 sie 2011 18:21

Ale czy konkretnie jesteś w stanie koleżanko podać adresy takich wypożyczalni, gdzie w Dubaju szukać takich wypożyczalni ulica itp. Piszesz o prawie jazdy ale czy miałaś na myśli polskie (unijne) prawo jazdy czy inne? Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zjednoczone Emiraty Arabskie”