1234567


Zagrożenia związane z prowadzeniem pojazdu za granicą

W tej sekcji piszemy o wszelkich ciekawych nowinkach i wydarzeniach związanych z turystyką.
Awatar użytkownika
Alex
I love traveling
Posty: 852
Rejestracja: 13 mar 2010 17:37

Zagrożenia związane z prowadzeniem pojazdu za granicą

Nieprzeczytany post autor: Alex » 27 lip 2019 08:51

Jazda za granicą może być zniechęcającym doświadczeniem z różnymi prawami, znakami drogowymi i etykietą, z którymi trzeba się zmierzyć. Co trzeci z nas (34%) czuje się bardzo pewnie jadąc za granicę. Co piąty (20%) w ogóle nie czuje się pewnie.

Podczas gdy więcej mężczyzn przyznaje się do większej pewności siebie w prowadzeniu pojazdu za granicą niż kobiet - (43% vs 20%) - kobiety rzadziej popełniają błędy, które mogłyby spowodować wypadek, a tylko 17,5% przyznaje się do tego, w porównaniu z 24% mężczyzn.

Robins and Day, który przeprowadził badanie, sprawdził również wiedzę ludzi na temat znaków drogowych z całego świata i wydaje się, że wczasowicze powinni doskonalić swoje umiejętności, zanim wyjadą samochodem za granicę.

Brytyjczycy mieliby problemy z kierowaniem pojazdami zarówno we Francji, jak i w Hiszpanii, ponieważ spośród 1000 brytyjskich dorosłych, których zapytaliśmy, 81,2% (Francja) i 62,3% (Hiszpania) nieprawidłowo zidentyfikowało znaki drogowe, które im daliśmy. Podczas gdy nadal istniało pewne zamieszanie wokół niemieckich i włoskich znaków drogowych, prawie 50% Brytyjczyków potrafiło poprawnie zidentyfikować znaki, na których były wypytywane.

Amerykańskie i australijskie znaki drogowe, jak się wydaje, są najprostsze w nawigacji dla brytyjskich turystów z ponad 80% poprawnie znak USA, a fajne 94% poprawnie odgadując instrukcje drogowe Aussie.

25-35 lat to najbardziej pewna siebie grupa wiekowa, w której ponad połowa (55%) deklaruje, że czuje się bardzo pewnie. Jedna trzecia z 55-64-latków (29%) w ogóle nie czuje się pewnie i popełniła błąd, który mógłby spowodować wypadek. 84% osób powyżej 65 roku życia twierdzi, że nigdy nie popełniło błędu podczas prowadzenia pojazdu.


Najgorsze miasta za popełnianie błędów za granicą:

Sheffield - 33%.
Norwich - 28%.
Liverpool - 26%.
Londyn - 25%
Leeds - 24%.
Pięć najlepszych miejsc, w których pytani odmówiliby prowadzenia samochodu:

Paryż
Rzym
Delhi
Nowy Jork
Tokio

ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje Turystyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości