1234567


Wrocław zabytki

W tej sekcji piszemy o miejscach wartych zobaczenia we Wrocławiu
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 5077
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Wrocław zabytki

Nieprzeczytany post autor: admin » 13 mar 2010 20:38

Wrocław miasto spotkań co zwiedzić

Dzisiaj to jedno z najbardziej atrakcyjnych polskich miast.Z całego świata zjeżdżają ci,którzy chcą poczuć duch wielkiej historii i znaleźć się w centrum wydarzeń kulturowych.Największą osobliwość Wrocławia stanowi fakt,że właściwie są tu aż trze stare miasta.Zwiedzanie najlepiej rozpocząć od największego utytułowanego wokół rynku ze starym ratuszem.Mieści się tu Muzeum Sztuki Mieszczańskiej a sam budynek zaliczany jest najwspanialszych gotyckich budowli Europy.Inna budowla położona kilkadziesiąt metrów dalej choć ma 150 lat to wciąż nazywana jest nowym Ratusze.W jego piwnicach działa mini browar i restauracja Spiż,gdzie goście mogą zobaczyć na własne oczy jak warzy się piwo.O popularność wśród turystów wraz ze Spiżem rywalizuje Piwnica Świdnicka która uchodzi za najstarszą restauracje na świecie.W tym samym miejscu istnieje nieprzerwanie od 1273 roku.Warto tu wpaść choćby na małą czarną,aby spróbować odnaleźć atmosferę starego miasta.

W TEJ NIEZAPOMNIANEJ PODRÓŻY TOWARZYSZYĆ CI BĘDĄ SŁYNNE KRASNALE - AMBASADOROWIE MIASTA,KTÓRYCH FIGURKI ZDOBIĄ TUTEJSZĄ STARÓWKĘ ,WYTYCZAJĄC SZLAKI DLA ZWIEDZAJĄCYCH.


Obchodząc rynek,trafić można na bogate kamienice we wszystkich stylach.Od gotyku,przez barok aż po modernizm z lat 30 xx wieku.W drugiej części Rynku nieopodal zbudowanej placu solnego w budynku w którym mieści się siedziba banku wciąż działa jeden z ostatnich "paternostrów"winda bez drzwi.Nie zatrzymuje się ona na piętrach-trzeba do niej wsiadać w biegu.

Lew na szczęście Ostrów Tumski


Wystarczy kilkunastominutowy spacer,by dojść na Ostrów Tumski.Na tej wyspie położone jest kolejne stare miasto.Dzisiaj nosi ona nazwę małym Watykanem ponieważ kiedyś nie sięgała tam władza świecka.Warto zwiedzić tutejsze kościoły.Ogromne wrażenie robi malutki kościółek Św Idziego (liczy sobie 800 lat)jak i imponująca katedra Św Jana Chrzciciela.Jeśli pokonamy 48 stopni kręconych stopni ,a potem kupimy bilet ,możemy nowoczesną windą wjechać na wieżę. Taras położony na samej górze jest najlepszym punktem widokowym w mieście.

Opuszczając katedrę warto pogłaskać jednego z dwóch kamiennych lwów,stojących przy głównych wrotach.Jak głosi legenda przynoszą one szczęście w miłości.(Ten mniejszy bardziej wygłaskany kobietą,większy mężczyzną).

Trzecie stare miasto znajduje się na jednej z większych wysp na Odrze,które swoje istnienie zawdzięcza magnatowi Piotrowy Włostowicowi który w zadość uczynienie za swoje grzeszki fundował kościoły i klasztory.Wszystkie one znajdują się na piasku.Nie Tylko StarówkaNie tylko starówki decydują o uroku Wrocławia.Jest tu jedyny w kraju Stadion Olimpijski czy słynny tor wyścigów konnych.Wrocław jest także siedzibą uniwersytetu o którym słyszał każdy miłośnik architektury.Gmach główny jest bowiem uważany za jeden z najcenniejszych zabytków barokowych w Europie.

Ogród BotanicznyNazywany "oazą piękna i spokoju" Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego we Wrocławiu stanowi jedną z największych atrakcji tego miasta. Ogród Botaniczny we Wrocławiu posiada długą i bogatą historię, powstał bowiem równocześnie z Uniwersytetem w roku 1811 i początkowo zajmował obszar około 5 hektarów. Następnie był sukcesywnie powiększany i uzupełniany o ciągle nowe okazy flory. Niestety podczas II Wojny Światowej uległ kompletnemu zniszczeniu. Do świetności zaczął powracać w latach 50-tych i do dzisiaj urzeka o każdej porze roku feerią barw tysięcy roślin. Ogród Botaniczny we Wrocławiu od 1974 wpisany do rejestru zabytków województwa wrocławskiego,a w 1994 został uznany roku za pomnik historii.W chwili obecnej kolekcje ogrodu liczą ponad 11.500 gatunków i odmian roślin gruntowych a także szklarniowych,a jego powierzchnia wynosi 7,4 ha, natomiast powierzchnia szklarni liczy 3300 m2.To miejsce to idealny sposób na wypoczynek w centrum miasta które trzeba wiedzieć.Ogród Japoński


Ogród Japoński znajduje się w Parku Szczytnickim. Założony został w latach 1909-1912 w związku z Wystawą Światową z 1913 roku.
Współcześnie jest to już Ogród Japoński nie tylko z nazwy. Stanowi unikatowy w Europie żywy fragment japońskiej kultury ,posiada wiele orientalnych odniesień i symboli. Jest to miejsce pełne harmonii, stanowiące kolejną oazę spokoju w wielkim mieście. Egzotyczna roślinność oraz niepowtarzalna architektura ogrodu przyciągają rzesze wrocławian oraz turystów z całego kraju. Brama wejściowa, oryginalne japońskie latarnie, kaskady, pawilon herbaciany - to tylko niektóre elementy, którymi Ogród Japoński we Wrocławiu przyciąga gości. Nawet stalowe ogrodzenie, przypominające płot bambusowy jest utrzymane w japońskim stylu.

To niebywale piękne miejsce jest utytułowane w jednej z najpiękniejszych dzielnic Wrocławia.Zaraz obok ogrodu znajduje się piękna nowoczesna fontanna,gdzie wieczorami można podziwiać piękne pokazy wody,światła i laserów,Hala stulecia.Zoo,jak również piękny park Szczytnicki,więc chcąc tu przyjechać trzeba poświęcić przynajmniej cały dzień. Ale naprawdę warto ponieważ cała ta okolica to druga perełka Wrocławia zaraz po Rynku i Ostrowie Tumskim.Hala StuleciaHala Stulecia stała się nieodzownym elementem kongresowej infrastruktury Wrocławia.13 lipca 2006 roku Hala Stulecia została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako pionierskie osiągnięcie inżynierii i architektury XX stulecia. Obiekt uznany został za twórczy i innowacyjny przykład rozwoju technik budowlanych w dużych konstrukcjach,do dziś także ogromne wrażenie robi kopuła,która jest sześciokrotnie większa od tej w Bazylice Św Piotra w Watykanie będąc zarazem pięć razy lżejszą.Dzięki efektywnemu systemowi oświetlenia, tworzy wnętrze, zbliżone do charakteru wnętrza Panteonu. W 1913 roku Hala Stulecia uznana została za jedną z największych budowli świata.Opisując Hale Stulecia noszącą także nazwę hali ludowej nie sposób pominąć przepięknej Fontanny multimedialnej,która od niedawna stała się częścią tego miejsca.

Fontanna MultimedialnaUroczyste uruchomienie fontanny odbyło się 4 czerwca 2009 roku, o godzinie 22.00.Fontanna multimedialna we Wrocławiu jest jednym z nielicznych projektów tego typu na świecie. W niecce fontanny o powierzchni ok. 1ha umieszczono niemal 300 dysz wodnych różnego rodzaju. Różnorodność zastosowanych urządzeń jest ogromna: gejzery, dysze pieniące, dynamiczne, mgielne, punktowe, palmowe. Co ciekawe, fontanna wyposażona jest też w 3 dysze ogniowe, dzięki którym efekt walki żywiołów jest jeszcze bardziej widowiskowy.

Spektakl pojedynku wody i ognia wzbogacają obrazy rzucane przez projektor na ekran wodny, a także lasery i muzyka. Fontannę rozświetla blisko 800 dużych i małych punktów świetlnych umieszczonych ogniskowo..Dodatkową zaletą fontanny jest jej niespodziewana atrakcja – gdy zapadnie zima, fontanna przemieni się w lodowisko o powierzchni ok. 4700m2.

Ta bajkowa uczta dla oczu i uszu naprawdę zachwyca swoim ogromem a także cudem techniki stając się nieodzowną atrakcją Wrocławia dostępną dla wszystkich którzy tu przybędą.My osobiście będziemy tu przyjeżdżać za każdym razem kiedy będziemy we Wrocławiu bo naprawdę warto tu być choć jeden raz.ZOOWrocławskie ZOO jest najstarszym ogrodem zoologicznym w Polsce. Nasza kolekcja zwierząt nie ma sobie równych w Polsce i to nie tylko z uwagi na największą ilość gatunków około 4000 osobników, reprezentujących 575 gatunków. W tej kolekcji liczni są przedstawiciele gatunków nie występujących już w naturze, bądź tych, którym grozi zagłada. Około 100 gatunków w warunkach Wrocławskiego ZOO regularnie się rozmnaża, powiększając liczbę żywych pomników przyrody. Wrocławskie Zoo ,stanowi także cenny dorobek naukowy oraz edukacyjny, szczególnie dla najmłodszych. Korzystają z tego całe rodziny, które decydują się na spędzenie kilku godzin w ZOO, spacerując i odpoczywając.Ogród zoologiczny odwiedza rocznie 400 000 osób – z czego 230 000 to dzieci. Uwagę publiczności najczęściej przyciągają koty, między innymi ogromny tygrys bengalski, niedźwiedzie, słonie, małpy i – prawdopodobnie najbardziej imponujące – gady i płazy z terrarium. W innych budynkach możemy odnaleźć żyrafy, antylopy czy bizony ,myślę więc że pobyt naszym Zoo może być cudownym dopełnieniem dla wszystkich zwiedzających turystów lub wspaniałym miejscem relaksu i odprężenia dla mieszkańców naszego pięknego miasta.

Wrocławski Ogród Zoologiczny mieści się przy ulicy Wróblewskiego 1-5 i można tam dojechać tramwajami: 1, 2, 4, 10 , autobusami 145 i 146 ,E .

Zoo jest czynne w godzinach: 9.00 – 18.00 latem i 9.00 – 16.00 zimą, kasy biletowe są zamykane na godzinę przed zamknięciem samego ogrodu. Bilety kupimy w cenie 10 złotych (normalne) i 4 złote (ulgowe).

W naszym mieście jest jeszcze wiele innych ciekawych miejsc jak:Liczne Galerie, kina,restauracje,czy chociażby teatry i muzea.Niestety nie sposób opisać wszystkiego.Mamy jednak nadzieje ze te najważniejsze miejsca opisaliśmy i ze przyjeżdżając do naszego miasta poczujecie jego magie a także odkryjecie ze Wrocław to miasto spotkań dla wszystkich,także i dla was :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
max
I love traveling
Posty: 114
Rejestracja: 13 mar 2010 17:45

Re: Wrocław miasto spotkań co zwiedzić

Nieprzeczytany post autor: max » 13 mar 2010 20:40

Wyczerpujący opis.Nie wiedziałem że Wrocław jest tak atrakcyjnym miastem.Wybieram się niebawem do Opola,chętnie odwiedzę Wrocław.Dziękuje za przydatne informacje
Max

Awatar użytkownika
bartek1
I love traveling
Posty: 128
Rejestracja: 14 mar 2010 19:01

Re: Wrocław miasto spotkań co zwiedzić

Nieprzeczytany post autor: bartek1 » 18 mar 2010 21:03

Odwiedzałem to miasto kilkakrotnie,ale czas spedzalem głównie w rynku :) Nastepnym razem jak tam bede to wezme pod uwage twoje instrukcje i wreszcie cos zobacze oprocz wnetrza knajpek :D

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 5077
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Re: Wrocław miasto spotkań co zwiedzić

Nieprzeczytany post autor: admin » 18 mar 2010 21:15

Warto zwiedzić cały Wrocław począwszy od Ostrowa Tumskiego skończywszy na bajecznej fontannie i pokazie laserów i wody pod Pergolą.To miasto ma swój urok

gorąco polecam :) :) :)
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

kasia
I love traveling
Posty: 370
Rejestracja: 13 mar 2010 18:21

Re: Wrocław miasto spotkań co zwiedzić

Nieprzeczytany post autor: kasia » 19 mar 2010 19:47

Ja lubie najbardziej Ostrów Tumski-ma swój klimat.Czuje się tam jakbym nagle znalazła się w innym świecie :-)

Alicja
Często w podróży
Posty: 22
Rejestracja: 13 mar 2010 17:47

Re: Wrocław miasto spotkań co zwiedzić

Nieprzeczytany post autor: Alicja » 21 mar 2010 16:41

Wroclaw jest cudowny a nasze krasnale to najrozkoszniejsze maskotki, poszukiwanie ich to super zabawa, kazdy jest inny i ma swoje wlasne "zadanie" ja najbardziej lubie Syzyfka :D

kasia
I love traveling
Posty: 370
Rejestracja: 13 mar 2010 18:21

Re: Wrocław miasto spotkań co zwiedzić

Nieprzeczytany post autor: kasia » 21 mar 2010 20:14

Jak moglam zapomniec o krasnalach ;) Najwiecej jest ich chyba w rynku?

Awatar użytkownika
bartek1
I love traveling
Posty: 128
Rejestracja: 14 mar 2010 19:01

Re: Wrocław miasto spotkań co zwiedzić

Nieprzeczytany post autor: bartek1 » 21 mar 2010 20:16

O co chodzi wlasciwie z tymi krasnalami?

Alicja
Często w podróży
Posty: 22
Rejestracja: 13 mar 2010 17:47

Re: Wrocław miasto spotkań co zwiedzić

Nieprzeczytany post autor: Alicja » 02 kwie 2010 18:10

W centrum Wroclawia (Rynek i okolice) jest kilkadziesiat figurek malenkich krasnali ktore sa wizytowka danego miejsca, kazdy ma imie takze zwiazane z miejscem a czasem z fundatorem, np przy knajpie PRL jest krasnal Przodownik w cudnej rosyjskiej czapie w szpic, przy Pizzy Hut "lezy" z wielkim najedzonym brzuszyskiem Obiezysmak zwany takze Obzartuchem :lol: a przy Grodzkiej jest Ossolinek czytajacy ksiazke, uwielbiam nasze krasnale :D

Awatar użytkownika
bartek1
I love traveling
Posty: 128
Rejestracja: 14 mar 2010 19:01

Re: Wrocław miasto spotkań co zwiedzić

Nieprzeczytany post autor: bartek1 » 05 kwie 2010 19:50

Dzieki ;) Fajny pomysl z tymi krasnalami,moze byc rzeczywiscie niezla zabawa pochodzic tym krasnalowym szlakiem ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wrocław”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości