1234567

Wenecja fotorelacja lato 2015

W tej sekcji umieszczamy relacje z podróży, wycieczek lub wakacji we Włoszech
createyourtravel
Mały podróżnik

Re: Wenecja fotorelacja lato 2015

Nieprzeczytany post autor: createyourtravel » 17 mar 2018 19:58

Piękne zdjęcia, ja byłam również, ale jeszcze za czasów fotografii analogowej. Dlatego, też czuję niedosyt w jakości i ilości zdjęć. Koniecznie muszę tam wrócić.

edek24

Re: Wenecja fotorelacja lato 2015

Nieprzeczytany post autor: edek24 » 13 kwie 2019 08:36

Piękne zdjęcia, piękne miasto. Byłem kilka razy za każdym razem w różnych miejscach. Polecam zwiedzanie z półwyspu Lido gdzie dostępnych jest około 20-30 campingów. Wcale nie trzeba mieć swojego namiotu. Są dostępne domki, mobilehome, namioty z pełnym wyposażeniem o powierzchni 25m2. Wszystko można zarezerwować w Polsce poprzez polskie firmy. Tak na prawdę można dotrzeć tam samochodem, samolotem. Z końca półwyspu pływają tramwaje wodne. Dostępne są też bilety łączone na autobus jadący przez półwysep do przystanku tramwajowego z owym tramwajem i są korzystne cenowo. Polecam wycieczkę rozpocząć popołudniu. Pod wieczór w Wenecji zaczyna się robić mniejszy tłok. Ostatni tramwaj odpływa około 23(dokładnie nie pamiętam). Dzięki temu zobaczymy też Wenecję nocą.W dniu ich święta w połowie lipca Festa del Redentore można też poznać Wenecję taką od strony mieszkańców. Wówczas tworzony jest most z statków, po kanałach pływają łodzie pełne muzyki zabawy ogólnego świętowania, ludzie wieczorem wychodzą na ulice bawić się tańczyć, rozstawiają stoły na ulicach i spędzają czas z sąsiadami i przyjaciółmi. Na koniec jest pokaz sztucznych ogni. Raz przypadkiem wracając wcześniejszym tramwajem oglądałem pokaz z tramwaju nad całym miastem. Z polecanych miejsc to polecam zwrócić uwagę na dzielnice Żydowską.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”