Nieprzeczytane posty

Grobowiec Humajuna

1
Obrazek


Grobowiec Humajuna, a może bardziej jego mauzoleum, jest miejscem ostatniego spoczynku Humajuna, który żył w latach 1508 – 1556, władcy Indii z dynastii Wielkich Mogołów. Budowę tego grobowca rozpoczęto w 1564 roku, a prac nad jego budową pilnowała jego małżonka, Hamida Banu Begum, a została zakończona w 1572. Grobowiec ten wykonany jest według wczesnego stylu architektury Mogołów, łączący w sobie sztukę indyjską z sztuką perską i stał się on pierwowzorem dla stworzenia Tadż Mahal. W 1993 roku ten grobowiec Humajuna wpisano na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

.............................................................................................................................................

Zapraszam do oceny powyższego zabytku bądź atrakcji wszystkich tych , którzy ów miejsce zwiedzili.

Polecamy także

Najciekawsze tematy forum


oraz inne równie ciekawe zabytki i atrakcje

Re: Grobowiec Humajuna

2
Gdy dawno temu przeczytałam o tym budynku, że jest majestatyczny pomyślałam sobie, że autor tekstu nie miał pomysłu w jaki określić tę budowlę i użył najbardziej nudnego określenia majestatyczny, ale gdy sama stanęłam przed nim zrozumiałam, że taki właśnie jest Grobowiec Humajuna. Jest majestatyczny, wprawiający ludzi w zachwyt swoimi rozmiarami i wyglądem. Dominującymi kolorami budynku są czerwień i szkarłat.
Budowlę otaczają urocze ogrody, w których można znaleźć drzewa dające odrobinę cienia w tym spalonym słońcem kraju. W ich konarach znajdują kryjówkę i odrobinę chłodu przeróżne zwierzęta i ptactwo, które są dodatkową atrakcją tego miejsca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Delhi zabytki i atrakcje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości