Nieprzeczytane posty

Malezja

1
Przejrzałam całą listę państw i nie odnalazłam Malezji. Jeśli się powielam z tym tematem, to przenieście mój post w odpowiednie miejsce.
Uwielbiam Malezję z jej maleńkimi wysepkami z przepiękną stolicą. Wyprawa do tego zakątka świata była jedną z najciekawszych w moim życiu. Pewnie dlatego, że kraje Azji są naprawdę dla nas egzotycznymi.

Re: Malezja

2
Moja podróż do Malezji podzielona była na dwa etapy. Pierwszy to wylegiwanie na plaży na wyspie Langkawi a drugi etap to zwiedzanie stolicy Malezji Kuala Lumpur. Wszyscy nazywają ją w skrócie KL.
Langkawi jest jedną z najpiękniejszych wysp Malezji. Nasz hotel znajdował się jaki pierwszy na wyspie ( o nim napiszę w wątku o hotelach). Miało to swój urok, ponieważ z jednej strony hotel otoczony był wielką wodą a z drugiej lasem tropikalnym.
Załączniki
malezja 205.jpg
malezja 205.jpg (211.35 KiB) Przejrzano 10171 razy
malezja 041.jpg
malezja 041.jpg (178.17 KiB) Przejrzano 10171 razy

Re: Malezja

3
Na wyspie zwiedziliśmy Wioskę Orientalną. Znajduje się tam kolejka linowa z wagonikami, które wwożą turystów na szczyt góry Gunung Mat Cinchan.
Załączniki
malezja 213.jpg
malezja 213.jpg (225.74 KiB) Przejrzano 10171 razy
malezja 210.jpg
malezja 210.jpg (192.52 KiB) Przejrzano 10171 razy

Re: Malezja

4
Widok podczas jazdy maleńkim wagonikiem jest cudowny. Można obejrzeć całą wyspę i część morza z maleńkimi wysepkami.
Załączniki
malezja 236.jpg
malezja 236.jpg (196.27 KiB) Przejrzano 10171 razy
malezja 241.jpg
malezja 241.jpg (136.91 KiB) Przejrzano 10171 razy

Re: Malezja

5
Gdy kolejka dotarła na szczyt góry mogliśmy przespacerować się mostem Sky Bridge. Jego zdjęcie zamieściłam już w innym wątku, ale sądzę, że tutaj też należy to zrobić. Nie da się po prostu mówić o Langkawi nie wspominając o tym moście.
Załączniki
Sky Bridge na górze  Gunung Mat Cinchan
Sky Bridge na górze Gunung Mat Cinchan
Guntung Mat Cinchang.jpg (50.9 KiB) Przejrzano 10171 razy

Re: Malezja

6
Oczywiście na Langkawi zwiedziliśmy wiele więcej, ale przejdę do Kuala Lumpur. Stolicy Malezji. Miasto to jest oczywiście olbrzymie, z wysokimi budynkami i ogromną ilością hoteli. Ja miałam przyjemność mieszkać w hotelu Season, którego okna wyglądają na Twin Towers.
Załączniki
Twin Towers.jpg
Twin Towers.jpg (43.04 KiB) Przejrzano 10171 razy

Re: Malezja

7
Po mieście poruszaliśmy się najczęściej taksówkami. Pamiętajcie, że cena taksówki zależy od jej koloru :) W tym momencie nie pamiętam już które były najtańsze, ale zawsze warto wcześniej przewoźnika spytać ile bierze za kurs do centrum:) Oczywiście musieliśmy także skorzystać z komunikacji miejskiej, czyli kolejki jadącej nad ulicami miasta.
Załączniki
malezja 446.jpg
malezja 446.jpg (123.64 KiB) Przejrzano 10171 razy

Re: Malezja

8
Jeszcze kilka fotek z centrum handlowego. Jak widać na zdjęciach było to w czasie roku królika:)
Załączniki
malezja 475.jpg
malezja 475.jpg (204.94 KiB) Przejrzano 10171 razy
malezja 468.jpg
malezja 468.jpg (192.68 KiB) Przejrzano 10171 razy

Re: Malezja

10
A to mój lokator z pokoju. Mieszkaliśmy wspólnie przez tydzień, więc zdążyliśmy się zaprzyjaźnić. Każdej nocy modliłam się tylko, żeby nie miał ochoty zeskoczyć z tej ściany i wskoczyć mi do łóżka.
Załączniki
P1184683.JPG
P1184683.JPG (67.06 KiB) Przejrzano 10166 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Malezja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości