Nieprzeczytane posty

Chorwacja w lutym 2020 by Gracias

1
Kilka fotek z Chorwacji jaką odwiedziłem w lutym.

Rovinj, Istria
Rovinj, Istria
Rovinj_port-zachod.jpg (406.58 KiB) Przejrzano 2907 razy
Rovinj, Istria
Rovinj, Istria
Rovinj_port-miasto.jpg (322.45 KiB) Przejrzano 2907 razy
Fažana, Istria
Fažana, Istria
Fazana_miasto.jpg (343.84 KiB) Przejrzano 2907 razy
Okolice Umagu, Istria
Okolice Umagu, Istria
umag328.jpg (262.45 KiB) Przejrzano 2907 razy

Re: Chorwacja w lutym 2020

3
Przed wyjazdem w lutym miałem obawy czy pogoda będze OK, ale jak się okazało było całkiem dobrze. Momentami można było wypić kawę za zewnątrz mając t-shirt. Rok wcześniej byłem w kwietniu i trafiłem na niespecjalną pogodę, lało prawie każdego dnia.

Byłem teraz zaledwie kilka dni ( niestety praca wzywała )więc nie mogłem sobie pozwolić na jakieś ekstra eskapady. Trzeba też było trochę wypocząć. Udało mi się zajrzeć do Fažana, Grožnjan i m.in. miasta Rovinj, które osobiście polecam każdemu.
Podjechałem też do Portorož, jest tam fajna restauracja, mają dobre kalmary. Restauracja jest przy samej plaży, więc przyjemnie się tam przebywa.
Wstąpiłem też do Triestu. Na Piazza Unità d'Italia można chwilę usiąść i wypić dobrą kawę.

Piazza Unità d'Italia
Piazza Unità d'Italia
Triest.jpg (323.91 KiB) Przejrzano 2879 razy

Re: Chorwacja w lutym 2020

4
Jak nie ma tłumów to można pozwiedzać. Jak byłem w Dubrowniku przejazdem do Czarnogóry a później do Albanii to było tyle ludzi, że nie było jak przejść.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Chorwacja w lutym 2020

6
Tak, mniej ludzi czasmi ułatwia zrobienie zdjęcia.
a czy wszystko było pootwierane, atrakcje, lokale itd.?
Generalnie jest różnica porównując z sezonem ale to zależy kto czego oczekuje.
Lokale gastronomiczne - spora ilość już była czynna. Plażowe raczej pozamykane, poza Portorož (tu chyba zawsze coś się dzieje). W Trieście kawiarnie czynne ale ludzi raczej mniej niż więcej.
Atrakcje ... hmm ? Nie wiem o jakie Ci chodzi ? Obiekty turystyczne - sportowe pozamykane. Place zabaw itp. cisza. Muzea pewnie były pootwierane ale nie zaglądałem.
Jest po prostu ogólnie ciszej i spokojniej. Jeśli lubisz wypić kawę w porannym słońcu patrząc na morze i widząc jak ludzie spacerują, to jest ta pora.
Byłem w Chorwacji w różnych porach roku poza zimą (późną jesienią). Najbardziej polecam wiosnę - kwiecień lub maj.
Można wtedy się delektować spokojną atmosferą.

Umag, Istria
Umag, Istria
Umag_w_lutym.jpg (268.5 KiB) Przejrzano 2864 razy

Re: Chorwacja w lutym 2020

9
Grožnjan to małe miasteczko na północy Chorwacji, Istrii. Znane jako ośrodek sztuki, miasto artystów. Podobno znajduje się w nim ponad dwadzieścia małych galerii. Jednak będąc tu w lutym niewiele można zobaczyć. Spacerując małymi uliczkami towarzyszyły nam tylko miejscowe koty.

Grožnjan, Istria
Grožnjan, Istria
Groznjan_1.jpg (533.72 KiB) Przejrzano 2815 razy
Grožnjan, Istria
Grožnjan, Istria
Groznjan_2.jpg (459.59 KiB) Przejrzano 2815 razy
Grožnjan, Istria
Grožnjan, Istria
Groznjan_3.jpg (443.26 KiB) Przejrzano 2815 razy
Grožnjan, Istria
Grožnjan, Istria
Groznjan_4.jpg (521.66 KiB) Przejrzano 2815 razy
Grožnjan, Istria
Grožnjan, Istria
Groznjan_8.jpg (382.95 KiB) Przejrzano 2815 razy
Grožnjan, Istria
Grožnjan, Istria
Groznjan_5.jpg (402.94 KiB) Przejrzano 2815 razy
Grožnjan, Istria
Grožnjan, Istria
Groznjan_6.jpg (426.06 KiB) Przejrzano 2815 razy
Grožnjan, Istria
Grožnjan, Istria
Groznjan_7.jpg (431.9 KiB) Przejrzano 2815 razy

Re: Chorwacja w lutym 2020

10
Wracąc z Fažany zatrzymaliśmy się aby zobaczyć nietypowe dla nas kamienne chatki w Kažun Park.

Kažun
Kažun
Kazun_276.jpg (435.93 KiB) Przejrzano 2716 razy
Kažun
Kažun
Kazun_Istria.jpg (407.05 KiB) Przejrzano 2716 razy
Kažun
Kažun
Kazun_564.jpg (513.63 KiB) Przejrzano 2716 razy
Kažun
Kažun
Kazun_36.jpg (467.94 KiB) Przejrzano 2716 razy

W pobliżu Vodnjan znajduje się wiele takich chat. Kažuny były tradycyjnie wykorzystywane jako schronienie dla rolników i pasterzy oraz dla przechowywania narzędzi. Interesującą cechą tych chat jest szczególna metoda budowy, tak zwany budynek z suchego kamienia, czyli proste układanie kamieni na sobie, bez wzajemnego wiązania. Wchodząc do środka miałem jednak mieszane uczucie co do stabilności tych budowli biorąc pod uwagę ich wiek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chorwacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości