Nieprzeczytane posty

Pomnik Warszawskiej Syrenki

1
Pomnik Syrenki, która jest symbolem Warszawy i od początków XX wieku została ona umieszczona w herbie tego miasta, ustawiony jest w centrum Rynku Starego Miasta. Wokoło otacza go fontanna, która w upalne dni może ochłodzić spacerujących mieszkańców, czy turystów. Niestety pomnik często był niszczony i dlatego jego oryginał postanowiono przenieść na dziedziniec mieszczącego się niedaleko Muzeum Historycznego, a na rynku możemy oglądać jego kopię. Według legendy, która tutaj krąży, Syrena, która płynęła od morza, wyszła z wody, żeby trochę odpocząć i tak się jej to miejsce bardzo spodobało, że tu została. Rybacy dostrzegli, że ktoś podczas ich połowów wzburza fale Wisły, plącze ich sieci i wypuszcza ryby na wolność i bardzo chcieli dać nauczkę temu szkodnikowi, ale w momencie jak usłyszeli niezwykły śpiew syreny to natychmiast ją pokochali i zaniechali zemsty. Syrenkę ujrzał również bogaty kupiec, który spacerował brzegiem Wisły i użył podstępu, żeby ja schwytać i uwięzić. Syrena bardzo szlochała i to usłyszał młody syn rybaka, który postanowił ją razem ze swoimi przyjaciółmi uwolnić. Syrena była bardzo wdzięczna rybakom za okazaną jej pomoc i obiecała im, że zawsze, kiedy tylko będą potrzebować jej pomocy to ona na pewno im jej udzieli. I od tego czasu Warszawska Syrenka, która posiada tarczę i miecz, strzeże Warszawy i jej mieszkańców.


Ps Zapraszam do oceny powyższego miejsca wszystkich tych , którzy ów atrakcje zwiedzili.

Polecamy także

Łazienki w Warszawie, opis atrakcji, dyskusja na forum

Re: Pomnik Warszawskiej Syrenki

6
Hej,
jak znajdzie się ktoś zainteresowany samą syrenką - to chciałam trochę zareklamować trasę miejskiej wycieczki, którą kiedyś stworzyliśmy z kolegami w ramach harcerskiej gry terenowej, a niedawno odtworzyłam ją na blogu - tutaj. Polecam (a jakże!) zarówno osobom odwiedzającym Warszawę jak i stałym mieszkańcom - sama byłam zaskoczona w jak wielu miejscach można znaleźć tę naszą syrenkę ;)
PS. Opisana trasa zawiera już przebrane miejsca, jest ich znacznie, znacznie więcej - a może wiecie, gdzie jeszcze?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Atrakcje Warszawy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

cron