Nieprzeczytane posty

Re: Kuchnia Czeska

3
Miałam okazję spróbować knedliczków i uważam je za fenomenalne. Fakturą bardziej przypominają nasze kluski na parze (buchty) niż knedle. W prawdzie nie wiem jak się je robi ale niech tylko znajdę dobry przepis na nie a już nigdy nie zrobię normalnych klusek na obiad.

Re: Kuchnia Czeska

5
A ja ze znajomymi ostatnio byłam w Czechach na zakupach oczywiście alkoholowych. A przy okazji poszliśmy do lokalu coś zjeść i napić się. Faceci od razu popatrzyli na kufle i zamówili po jednym jasnym pełnym piwie. A do jedzenia wzięliśmy ser smażony z frytkami. Do tego dwa sosy były i surówka. Jak sobie o tym teraz pomyślałam to od razu ślinka zaczęła lecieć. Obiad był mega pyszny. A faceci pytali barmankę czy mogą taki kufle dostać albo odkupić od niej bo im się spodobały

Re: Kuchnia Czeska

6
Czeskie knedliczki są niesamowite, zwłaszcza z tradycyjnym sosem, nie pamiętam jak oni go nazywają. Perfekcyjne jest piwo czeskie, mają mnóstwo rodzajów i jakby takie świeższe, bardziej orzeźwiające niż u nas. Poza tym mięsa podobne do naszych potraw, ale lepiej doprawione. To co bym polecił z kuchni czeskiej.
Pozdrawiam, smacznego ;)

Re: Kuchnia Czeska

7
Knedliczki, moje ukochane:-) i mojej córki:-) Faktycznie pochodzą z Czech i Słowacji. Troszkę terminologii? Robi się je z ciasta, na bazie gotowanych ziemniaków lub bułki, z dodatkiem drożdży. Z ciasta wyrabia się walec, który gotujemy w osolonej wodzie, a po ostudzeniu kroimy na plastry i odgrzewamy na parze. Z czym najczęściej jemy knedliki? Z gulaszem mięsnym, lub z jakimkolwiek innym sosem, np. pieczarkowym:-) Knedliki można także przygotowywać z nadzieniem: mięsnym czy owocowym. I też są pyszne:-) P.S. Piwa nie lubię:-)

Re: Kuchnia Czeska

8
Jestem fanką kulinarnych podboji i byłam na wakacjach w Czechach i również pokochałam te knedliczki. Dlatego jak przyjechałam do Polski to także zaczęłam je robić i eksperymentować, ppppyszności :D.Naprawdę niebo w gębie.

Re: Kuchnia Czeska

9
Czeska kuchnia jest bardzo dobra dla nas Polaków. Knedliczki są daniem prostym i niezwykle smacznym. Potrawa zawsze przywołuje pozytywne wspomnienia związane z podróżami po Czechach. Każda wizyta w u naszych południowych sąsiadów powinna kończyć się talerzem knedliczków.

Re: Kuchnia Czeska

10
knedliczki - the best , jak dla mnie. Mogę zajadać w każej formie podawanej w Czechach.
Natomiast utopenec (kiełbasa w marynacie) znajduje się na przeciwnym biegunie. Zjadłam raz i nigdy więcej nie tknę.

Ponadto cenie sobie palaczinki lub livancena deser :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuchnia czeska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron