Nieprzeczytane posty

Re: Kuchnia Polska

11
tuptam pisze:Myślę, że obcokrajowcom może też zasmakować nasz polski chleb - ponoć nigdzie nie ma tak dobrego chleba, jak u nas :) Nasi niemieccy znajomi zawsze zachwycali się naszymi zupami oraz przygotowywanymi w domu śledziami w oliwie z cebulką :D
Prawda! Za najlepszy uchodzi chleb w Polsce i na Litwie. Co do zup, to jesteśmy ich największymi konsumentami na świecie. Podobno statystyczny Polak zjada rocznie 17 litrów zupy. Mamy też ich największy wybór. W starych książkach kucharskich można znaleźć przepisy na zupy, o jakich nam się nawet nie śniło, a to są nasze, polskie receptury. Kto dziś gotuje np. zupę rakową (wyjąwszy ekskluzywne restauracje)?

Re: Kuchnia Polska

12
Koleżanka w Belgii siedzi i płacze za polskim chlebem, więc teraz mam teorię popartą praktyką ;-) Z tymi zupami to nie wiedziałam, że największy wybór, jestem też w szoku, że zupa rakowa to przepis z tradycją :D No kto by pomyślał... :)

Re: Kuchnia Polska

16
Nasz chleb jest pyszniutki, ale jak lubię także chleb węgierski. Jest mięciutki jak bułka. Najlepiej jak się go kupi cały, nie pokrojony. I jak sobie człowiek ukroi taką wielką pajdę, to nie da się oderwać, aż się nie ugryzie ostatniego kęsa:)

Re: Kuchnia Polska

17
sukulent pisze:jeśli chodzi o chleb to zgadzam się całkowicie, że nasz jest najlepszy. Po każdym powrocie z zagranicznych wojaży zawsze smakuje mi jak nigdy po żywieniu się miejscowym pieczywem.
No popatrz, to jest dobry sposób, jak się okazuje, że w ulubionej piekarni zaczęli stosować jakieś polepszacze i chleb nie jest już taki smaczny. Jak się wróci z zagranicznych wojaży, to nawet ten pogorszony polski chleb będzie się wydawać prawdziwym rarytasem ;-)

Re: Kuchnia Polska

18
Naszym polskim daniem na pewno jest bigos. Jednak nie każdemu z zagranicy podejdzie to danie. Zachód uważa kiszoną kapustę za coś niejadalnego, coś co fermentuje jest zepsute według nich.
Dla mnie polskie dania to właśnie bigos, flaczki i schabowy. Z dzieciństwa pamiętam chleb pieczony w domu i ziemniaki podawane ze zsiadłym mlekiem, takim od krowy mmm. Do tego mama robiła ser biały i pyszne masło... To były czasy.
Polecam stronkę poświęconą noclegom w Polsce http://www.urlopwpolsce.pl

Wróć do „Kuchnia polska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości