Nieprzeczytane posty

Kuchnia tajska

1
Co polecacie zjeść w Tajlandii? Jakie są najlepsze potrawy? Jak w ogóle kształtują się ceny? Ile należy dziennie przeznaczyć na wyżywienie, pozwalając sobie co kilka dni na zjedzenie w lepszej knajpie?
Blog Podróżniczy, a właściwie podróżniczo-kulinarny Kroniki Smaku!
Portal o smakowaniu świata w podróży! Turystyka kulinarna! Gdzie co zjeść, w Polsce i zagranicą? Przepisy! Szlaki! ciekawostki! Pomysły i wiele innych! Zapraszam :)

Re: Kuchnia tajska

2
Mi najbardziej smakowały ryby przyrządzane na różne sposoby a do tego przesmaczny delikatny ryż ciemny lub jasny. Jak dla mnie to kuchnia tajska jest jedną z najlepszych na świecie!
Jedzenie kosztuje grosze, za 10 euro spokojnie wyżywisz się cały dzień. W lepszej knajpie za obfity obiad dla dwóch osób zapłacisz 10-15 euro. Oczywiście w miejscach strasznie turystycznych będzie już drożej.

Re: Kuchnia tajska

4
W Krakowie chyba coś na rynku było jak dobrze pamiętam. Z drugiej strony - Wrocław. Jak ktoś chce zjeść pysznie i dużo to polecam bar sajgon na Jana Pawła. Z zewnątrz nie zachęca, ale jedzenie świetne!

Re: Kuchnia tajska

9
A w Krakowie odnalazłam fajną i nową knajpkę na (chyba) Bronowickiej - Big Mango. Mają tam bardzo dobre tajskie jedzonko. Ceny przystępne. Próbowałam akurat czerwonego curry z ryżem jaśminowym i przyznam, że bardzo mi smakował. A w najbliższych dniach zmieniam smak: kuchnia indyjska :) Jedna z moich ulubionych!

Re: Kuchnia tajska

10
W mieście mamy knajpkę z tajskim jedzeniem, tzn. restauracje, bo jest tam pieknie, klimatycznie i baaardzo smacznie. Tajska kuchnia przypadła mi do gustu ze względu na ostrość potraw :) Szczególnie polecam kurczaka w sosie słodko kwaśnym i zupę kwaśno-ostrą z grzybami :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuchnia azjatycka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości