Nieprzeczytane posty

Najtańszy nocleg - gdzie szukać?

1
Jakie macie sposoby na znalezienie najtańszego noclegu w miejscu do którego sie wybieracie?

Ja już od bardzo dawna korzystam z największej multiwyszukiwarki miejsc noclegowych Hotelscombined.
Po raz 3 została wybrana najlepszą porównywarką cen w prestiżowym rankingu World Travel Awards. Z reszta dla mnie najważniejsze jest to żeby wybór był największy.
Zawiera w sobie wyszukiwanie w takich największych serwisach jak: Booking.com, Agoda, Hostelbookers, Expedia, Venere, AccorHotels, Lastminute itp.

Szukałem juz nie raz na swoje potrzeby różne porównywarki, ale ostatecznie wybieram zdecydowanie .
Chyba, że macie jakieś inne rozwiązania? Wiem, że jest jeszcze Airbnb itp. ale zdecydowanie największa baza, największy wybór i co za tym idzie- najlepsza cena jednak jest TUTAJ

Re: Najtańszy nocleg - gdzie szukać?

2
najtaniej, to chyba z polecenia: od znajomych, którzy byli i widzieli, znalezione samodzielnie podczas poprzednich pobytów
Inne opcje to booking, airbnb czy wimdu
Szukam w najróżniejszych miejscach. To, ze przy jednym noclegu dane meisjce rezerwacyjne wypada najtaniej, niz znaczy, ze i kolejnym razem, nawet w tej samej lokalizacji tak wypadnie

Re: Najtańszy nocleg - gdzie szukać?

3
No właśnie tylko Airbnb i Wimdu sa jednak stosunkowo drogie, pewnie przez uboższą bazę noclegową niż ta na .......
Ja tylko raz korzystałem z z Airbnb, w Wenecji i było ok, a w 99% innych przypadków ( poza CouchSurfingiem) na HC. Ono pokazuje, czasami, że w danym mieście najtaniej jest przez Booking.com, a czasami przez inne serwisy typu Agoda i od razu przekierowuje do tych ofert. Wszystko jest więc w

Re: Najtańszy nocleg - gdzie szukać?

4
niby racja, jednak zawsze szukam w kilku miejscach nie zależnie od tego, czy potrzebuję noclegu dla 1 osoby, czy dla większej grupy/rodziny.
Na stosunkowo drogim airbnb, bookingu takze bywają mega okazje :)

Wrzuciłam sobie właśnie Kołobrzeg i Warszawę na HC w interesującym mnie terminie. Powiem szczerze, że stolica wypadła lepoej na airbnb; zas oferty bookingu są na HC widoczne

Re: Najtańszy nocleg - gdzie szukać?

5
Ja tak sobie myślę, że jeżeli szukamy noclegu w kraju, warto zajrzeć na stronę http://www.wyskocznawakacje.pl/ . Mamy tutaj możliwość określenia klasy hotelu, jaki nas interesuje, bądź też innego miejsca noclegowego, a po wyszukaniu wybranych dla nas propozycji i przyjrzeniu się oferowanym w poszczególnych obiektach cenom, będziemy mogli od razu dokonać rezerwacji. Na wspomnianej przeze mnie stronie znajdują się także recenzje poszczególnych kwater, hoteli itd.

Re: Najtańszy nocleg - gdzie szukać?

6
Ja, jeśli jadę sam, wybieram couchsurfing. Moim zdaniem, to super opcja na poznanie miejsca, do którego się jedzie, z perspektywy ludzi, którzy tam mieszkają. Natomiast jeśli jadę z kimś, na przykład z rodziną, wolę zapłacić więcej i zapewnić im komfort. Ostatnio, kiedy na przykład jechaliśmy w góry pozjedzac na zamówiłem z wyprzedzeniem w pensjonacie o wysokim standardzie i wcale nie były super drogie.

Re: Najtańszy nocleg - gdzie szukać?

9
eDom pisze:Najprościej korzystać z wyszukiwarek, można wtedy wybrać najbardziej odpowiednie miejsce na nocleg zależnie od celu, rodzaju pobytu i upodobań.
Warto porownac ceny, roznice moga byc spore.
Polecam multiwyszukiwarke: www.hotelscombined.com

a moimi ulubionymi portalami sa hotels.com, amoma i ebookers.

Na pewno NIE POLECAM agody i booking.com, gdyz mialem zle doswiadczenia, np. anulacje w drodze do hotelu.

Pozdrawiam.
Dla mnie podróże maja na celu nie tylko spełnienie marzeń i poznanie innych kultur, ale przede wszystkim poznanie samego siebie.

Biegun Pólnocny lodołamaczem atomowym
Antarktyda / Polska Stacja Arctowski
Wizyta w Czarnobylu i Prypeci
Magic Socotra
Urodziny na pokładzie Swiss w First Class!

Re: Najtańszy nocleg - gdzie szukać?

10
Podròzowalem po swieie przez wiele lat i to mniej wiecej trzy razy do roku przez minimo 2 tyg wiec mam duza skale porownawcza. Z doswiadczenia wiem, ze w niektorych krajach szukanie najtanszego noclegu oznacza zmarnowany urlop. Tak bylo np w historycznej dzielnicy w Lidzbonie, gdzie na ulicach lezaly zdechle szczury, nie powiem juz o Tunezji gdzie w hotelu bylo tylko wyrko z materacem nie przykrytym niczym, a do wychodka czlowiek bal sie wejsc i to w miejscu turystycznym, a nawet w Chorwacji byly jeszcze sienniki wypchane sianem i okropny smrod stechlizny etc. To temat dosc szeroki i skupie sie tylko na przykladzie Wloch gdzie mieszkam. Swego czasu airb&b bylo u nas o wiele tansze niz obecnie poniewaz od mniej wiecej od roku sa nalozone na wlascicieli podatki i sa doplaty turystyczne oraz obowiazkowe sprzatanie. Czyli jak ktos slusznie zauwazyl pozostaje polecenie kwater prywatnych. Ja sam korzystam z nich bowiem z reguly sa tansze u nas na poludniu niz hostale. I tak za 25 euro w miejskim hostalu mam lozko w paro osobowym pokoju , na dodatek pietrowe ze wspolna lazienka ponadto na tzw starym miescie, gdzie domy sa stare, czarne cuchnie kanalizacja na zewnatrz etc w prywatnym mieszkaniu place mniej mam dobry pokoj, moge korzystac z kuchni, lodòwki z telewizora no i lazienke do mojej dyspozycji , ponadto dom nowy, bo nowe dzielnice to oznacza u nas czystosc i pieknie polozony. Rozmawialem niedawno z pania, ktòrej taka kwatere polecilem podziekowala mi i powiedziala, ze za mieszkanie placila tyle, ile od osoby w polskim Kolobrzegu, ale tam trzebaby sie dobrze napocic by znalezc takie warunki i taka cene. Z kolei wlasciciel majacy do czynienia z goscmi szczegolnie z Polski mowil mi, ze niektòrzy sa ludzie wspaniali, ale i tacy z ktòrymi trudno jest wytrzymac. Za te cene chca mieszkan odnowionych, duzych etc. Ludzie 20 euro to u nas mniej wiecej 4 kg chleba troche lepszego! A o ile mieszkanie ma u nas 70 m wliczajac w to balkony to zmiesci sie tam 5 osob na pewno. Nie zawsze szukanie taniochy poplaca, szczegolnie u nas, sa dzielnice niebezpieczne gdzie strach postawic samochod.Trzeba wiec rozwazyc wiele czynnikow a nie kierowac sie tylko cena czy odlegloscia od plazy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hotele ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości