Nieprzeczytane posty

Re: Wenezuela

2
My byliśmy na "lądzie", generalnie z tego co wiem są na Margharicie fakultety do wykupienia takie jak delta orinoco czy canaima, a sądzę, że to warto na bank.
Jeżeli chodzi o wymianę waluty to lepiej na miejscu, jeśli się da, to po nieoficjalnym kursie :)
Ceny są zdecydowanie niższe niż w Polsce, ale trudno mi powiedzieć, czy np. na tak turystycznej Margharicie nie będą znacznie zawyżone.

Re: Wenezuela

3
Nie wiem na jaką kwotę jesteś przygotowany, jeśli chodzi o całą wycieczkę. Nigdy nie byłam w Wenezueli, choć z chęcią bym pojechała. Jedyne informacje jak mogę podać, to te: http://www.itaka.pl/wczasy/wenezuela/hotel_hesperia_isla_margarita_3825.php
Mam nadzieję, że choć trochę pomogą :)

Re: Wenezuela

4
Zacznę od pory deszczowej która jest tam od od maja do września, ale oczywiście nie jest tak że pada całymi dniami, możliwe są intensywne, krótkie opady parę razy w ciągu dnia, ale chwilkę po deszczu wychodzi słoneczko i możemy podziwiać piękne wodospady, których siła w tym okresie jest oczywiście większa. Miesiącami w których można spodziewać się największych opadów są maj i czerwiec. Pora sucha przypada na okres od pazdziernika do kwietnia.

Przyroda tego kraju jest naprawdę imponująca, ale niestety kraj jest dość drogi, co mnie osobiście zdziwiło gdyż zawsze myślałam że jest tam bardzo tanio.

Re: Wenezuela

5
Dopiszę jeszcze coś o pięknej wyspie Margarita, która oferuje piękne plaże oraz krystalicznie czystą wodę. Słońce świeci tam przez prawie cały rok, a średnia temperatura to około 29 stopni. Oprócz cudownych plaż, są tam także góry, które zapewniają piękne widoki.

Obok znajdują się dwie wyspy: Coche i Cubaga.

Re: Wenezuela

7
Czy chodzi Tobie o jakiś pakiet, czy info nt. zwiedzania samodzielnego wyspy, a dojazd masz opracowany?
Do zobaczenia na Margaricie:

Isla Coche - piękny, niesamowicie biały pasek, takie rajskie klimaty. Świetne miejsce do uprawiania sporów wodnych, ceny całkiem OK
Laguna de la Restinga - można obejrzeć stada pelikanów, ibisów; kraby...no jak to w lagunie
Bazylika Virgen del Valle
Latarnia morska Faro Punta Ballenas
park wodny waterland

liczne rejsy łodziami, statkami, katamaranami etc.

Re: Wenezuela

8
Polecam wyspy przybrzeżne Wenezueli, są tak mało znane, że niewielu Wenezuelczyków o nich mówi, ale oni są zachwyceni. Islas los Roques tworzą niezwykły archipelag 40 dużych wysp koralowych (tylko trzy z nich są zamieszkałe).
Wszystkie otoczone są zdrowymi rafami, które obiecują snorkeling i nurkowanie w warunkach, które nie istniały gdzie indziej na Karaibach od dziesięcioleci: ponad 280 gatunków ryb, ławice ryb liczone w tysiącach sztuk, ogromne lasy miękkich koralowców, długie odcinki dziewiczych koralowców twardych, prostopadłe uskoki, kawerny i szczyty. Na 850 mil kwadratowych, Los Roques Archipelago National Park, utworzony w 1972 roku, jest najstarszym i największym morskim parkiem narodowym na Karaibach. Osoby, które nie nurkują znajdą tu miękkie plaże bez śladu stopy i 92 gatunki ptaków, w tym największe skupisko ibików szkarłatnych, największe na ziemi skupisko ibisów szkarłatnych, a także boa czerwononogich i różowych flamingów.

Małe lotnisko znajduje się na ambitnie nazwanej Gran Roque (Wielka Skała), wolnej od ruchu ulicznego wyspie z około tysiącem mieszkańców i główną wioską rybacką o długości trzech przecznic. Kilkadziesiąt prostych, wenezuelskich posad (pensjonatów) utrzymanych jest w tropikalnej tonacji, mieszając się z bardziej stylowymi, należącymi do dużej liczby Włochów mieszkających na wyspie. Wśród nich znajduje się kameralna, bielona Posada Movida, z zaledwie sześcioma pokojami i łodzią.

Więcej podobnych tematów w linku poniżej:

Ameryka Południowa

Re: Wenezuela

9
Tomal pisze: 18 lut 2021 18:42 Polecam wyspy przybrzeżne Wenezueli, są tak mało znane, że niewielu Wenezuelczyków o nich mówi, ale oni są zachwyceni. Islas los Roques tworzą niezwykły archipelag 40 dużych wysp koralowych (tylko trzy z nich są zamieszkałe).
Wszystkie otoczone są zdrowymi rafami, które obiecują snorkeling i nurkowanie w warunkach, które nie istniały gdzie indziej na Karaibach od dziesięcioleci: ponad 280 gatunków ryb, ławice ryb liczone w tysiącach sztuk, ogromne lasy miękkich koralowców, długie odcinki dziewiczych koralowców twardych, prostopadłe uskoki, kawerny i szczyty. Na 850 mil kwadratowych, Los Roques Archipelago National Park, utworzony w 1972 roku, jest najstarszym i największym morskim parkiem narodowym na Karaibach. Osoby, które nie nurkują znajdą tu miękkie plaże bez śladu stopy i 92 gatunki ptaków, w tym największe skupisko ibików szkarłatnych, największe na ziemi skupisko ibisów szkarłatnych, a także boa czerwononogich i różowych flamingów.

Małe lotnisko znajduje się na ambitnie nazwanej Gran Roque (Wielka Skała), wolnej od ruchu ulicznego wyspie z około tysiącem mieszkańców i główną wioską rybacką o długości trzech przecznic. Kilkadziesiąt prostych, wenezuelskich posad (pensjonatów) utrzymanych jest w tropikalnej tonacji, mieszając się z bardziej stylowymi, należącymi do dużej liczby Włochów mieszkających na wyspie. Wśród nich znajduje się kameralna, bielona Posada Movida, z zaledwie sześcioma pokojami i łodzią.
Mialem okazje odwiedzic Los Roques wiele lat temu i moim zdaniem najpiekniejsze plaze, jakie widzialem. :)

A kiedy tam byles?

Pozdr.
Dla mnie podróże maja na celu nie tylko spełnienie marzeń i poznanie innych kultur, ale przede wszystkim poznanie samego siebie.

Biegun Pólnocny lodołamaczem atomowym
Antarktyda / Polska Stacja Arctowski
Wizyta w Czarnobylu i Prypeci
Magic Socotra
Urodziny na pokładzie Swiss w First Class!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe kraje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

cron