Nieprzeczytane posty

Hala Stulecia

1
Obrazek


Ten wzniosły obiekt był budowany w latach 1911 – 1913, a na samym początku swojego powstawania Hala ta posiadała żelbetowe przykrycie o bardzo dużej rozpiętości. Znajdują się tutaj ogromne organy, z 16. 706 piszczałkami, które specjalnie zostały skonstruowane dla tego właśnie obiektu. Przed II wojną światową tutaj odbywały się publiczne wystąpienia funkcjonariuszy NSDAP, a w tym również i Adolfa Hitlera. W 2006 roku budynek ten pod nazwą Hala Stulecia wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.


Ps Zapraszam do oceny powyższego zabytku wszystkich , którzy ów atrakcje zwiedzili.

Polecamy także

Najciekawsze tematy forum


oraz podróże - w rożne zakątki ziemi
Wrocławskie Krasnale

Re: Hala Stulecia

2
I jeszcze dodam, że w ciągu kilku ostatnich lat Hala Stulecia Przeszła gruntowny remont i obecnie prezentuje się tak
Załączniki
Wroclaw_Hala_Stulecia_0_006_zmniejszacz-pl_387451.jpg
Wroclaw_Hala_Stulecia_0_006_zmniejszacz-pl_387451.jpg (75.27 KiB) Przejrzano 9923 razy

Re: Hala Stulecia

8
Przyznam się że mam do tego miejsca sentyment;)
Piękne miejsce. Nawet zimą ma swój urok. Kiedyś na tej wodzie było zimą lodowisko.
Dla tych ktorzy się zastanawiają czy tu przyjechać napiszę że obok Hali jest ZOO i Ogród Japoński. Obok z drugiej strony cudny zielony Skwer Cybulskiego z pomnikiem polującej Diany. Obok ZOO jakieś 200 metrow można wypożyczyć rowery wodne i kajaki i popływać Odrą. I obok naturalne lody w "Przełam lody" ul. Curie-Skłodowskiej Lody są mega pyszne. Ogromna kolejka ale warto.
Porcja 3,50 .
Również w wafelkach bezglutenowych .
Wstęp do ZOO 25 zł ale są bilety rodzinne.
Wstęp do Japońskiego 4zł i 2 ulgowy.

Wiem że jest jeszcze kolejka linowa od Politechniki Wroławskiej. Wsiadasz do wagonika i smigasz nad Odrą ale muszę obczaić jeszcze co i jak. Na razie tylko widziałam wagoniki ale co i po ile nie wiem.

Na fotce pomnik polującej z psami Diany przy Skwerze Cybulskiego.

Zobacz także:

Ostrów Tumski we Wrocławiu- atrakcje,informacje praktyczne
Załączniki
20160701_105613.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Atrakcje Wrocławia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości