Nieprzeczytane posty

La Sagrada Familia

1
oracion-sagrada-familia.jpg
Templo Expiatorio de la Sagrada Familia to przepiękny kościół, który jest wielkim symbolem Barcelony. Jego budowę rozpoczęto w 1882 roku i trwa ona nadal. Ten wyjątkowo efektowny styl obiekt zawdzięcza słynnemu katalońskiemu architektowi Antonio Gaudiemu, który stał się najważniejszym dziełem jego życia, gdy zmarł skończona była jedynie wieża fasady Narodzenia. Budowla nadal była kontynuowana po zakończeniu wojny domowej i trwają one do dziś. Elementy architektoniczne tego kościoła, począwszy od fasady, po ilość wież mają nie tylko duże znaczenie symboliczne, ale także są one uzasadnieniem Biblii. Miał w tym miejscu powstać skromny, neogotycki kościółek, ale obiekt, który powstał obecnie robi piorunujące wrażenie na turystach, a także mieszkańcach Barcelony.


Zobacz także temat:

Bari Gotic

Re: La Sagrada Familia

3
Mnie szczerze mówiąc rozczarowała :/ . Należy przede wszystkim pamiętać, że nie została ona (jeszcze!) ukończona. Mimo to każdy powinien pojechać i zobaczyć. Jak ktoś jest zainteresowany, to mogę dać prywatne zdjęcia Sagrady, jak i całej Barcelony.

Re: La Sagrada Familia

7
Alek pisze:Mnie szczerze mówiąc rozczarowała :/
Alek, ale dlaczego tak właściwie Cię rozczarowała? Dlatego, że jest w budowie?

Mnie nie rozczarowała, chociaż wtedy jeszcze w środku był typowy plac budowy (rejon ołtarza), tzn. betoniarki, taczki itp. Skutecznie odbierało to urok zwiedzania świątyni, no ale w suie trzeba się cieszyć, że mimo iż praca w pełni, pozwalali w ogóle turystom na zwiedzanie. Wjechałem też windą na wieże, piękne widoki na miasto. Ciekawsze chyba jednak było schodzenie schodami ze szczytu wieży. Mogło się w głowie zakręcić no ale przede wszystkim przez małe okienka można było przyjrzeć się detalom architektonicznym, których jest tam mnóstwo, a z dołu nie ma szans żeby je w ogóle zauważyć. Nie jest dziwne, że tak długo trwa im ta budowa :)

Jak kiedyś będę miał możliwość, chętenie wstawię zdjęcia :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zabytki Barcelony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości