Nieprzeczytane posty

Bazylika św. Piotra

1
Bazylika św. Piotra.jpg
Bazylika św. Piotra.jpg (137.54 KiB) Przejrzano 8528 razy
Bazylika św. Piotra stoi na miejscu świątyni, która zbudowana była przez Konstantyna Wielkiego i jest ona bardzo ważnym miejscem dla chrześcijan. Ten obiekt jest bardzo duży, gdyż jego wielkość wynosi aż 23 tysiące metrów kwadratowych. Wewnątrz Bazyliki w podziemiach znajduję się wiele grobów papieży, właśnie tam pochowany jest nasz papież Jan Paweł II.

Ps Zapraszam do oceny powyższego zabytku



..................................................................................................................................................

Nasze Forum Turystyczne -Wszystko o podróżach w jednym miejscu

Re: Bazylika św. Piotra

3
Kiedyś jako dziecko byłam w Rzymie na pielgrzymce i wszystko pamiętam jak przez mgłę, ale samej kopuły i całej tej budowli nie mogę sobie przypomnieć tylko kiedy mam przed sobą zdjęcia wierzę że faktycznie kiedyś tam byłam.

Re: Bazylika św. Piotra

4
Plac Świętego Piotra to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie! Kolumnada wokół świątyni, okalająca niczym dłonie pielgrzymów to przykład naprawdę wizjonerskiej architektury. Bernini to największy wizjoner architektoniczny jaki żył na świecie!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zabytki Rzymu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron