Nieprzeczytane posty

Wieża Eiffla

1
Paryż.jpg
Paryż.jpg (46.68 KiB) Przejrzano 9109 razy
Wieża Eiffla, która powstała w 1889 roku to zdecydowanie największy symbol Paryża. Ma ona 320 metrów wysokości i przez wiele lat była najwyższą budowlą na całym świecie. Została ona wzniesiona z okazji setnej rocznicy Rewolucji na Światową Wystawę i miała zaraz po niej zostać zburzona, ale jednak pozostała. Wzbudzała ona wiele kontrowersji, nawet Guy Maupassant wyjechał z jej powodu z Paryża, żeby jak to określił „więcej nie widzieć tego szkieletu z metalu”. Jej głównym atutem przede wszystkim jest cudowna panorama miasta, którą można podziwiać z trzech platform widokowych, które znajdują się na różnych wysokościach.

Ps: Zapraszam do oceny powyższego zabytku
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Wieża Eiffla

2
Jako inżynier budownictwa niezmiennie jestem pod wrażeniem. Wolałabym oglądać lodowce czy fiordy, jednak gdybym miała wybierać wśród światowych budowli, która wzbudza we mnie największe emocje - to właśnie wieża Eiffla. Czasami jest problem z zaprojektowaniem dwudziesto metrowego pylonu reklamowego, a co dopiero projekt takiej konstrukcji! Mam nadzieję, że fundamenty są równie solidne, co sam stalowy szkielet.

Re: Wieża Eiffla

3
Wieża Eiffla ładnie się prezentuje wjeżdżając do Paryża. Widać ją już z daleka jak góruje nad miastem. Na wieżę warto wjechać i pooglądać miasto ale warto też spędzić chwile na Polach Marsowych, najlepiej pod wieczór. Można sobie tam usiąść na trawie lub ławkach i oglądać rozświetloną wieżę. Bardzo popularne jest tutaj robienie pikników. Wiele osób przynosi koce, a na nich rozkładają jedzenie i piją wino.

Re: Wieża Eiffla

5
Witam wszystkich. Wieża wieczorową porą to obowiązkowy punkt każdej wycieczki. Dodatkową atrakcją jest pokaz świetlny, kiedy to wieża mieni się tysiącami świateł. Miałem okazję oglądać wieże świecącą na niebiesko, efekt jest niesamowity.
Wjeżdżając na górę można wybrać czy jedziemy na drugie piętro czy na samą górę. Polecam tą drugą opcję, widoki naprawdę zachwycają. Zakochanym polecam lampkę szampana, dość drogo ale w końcu to Paryż.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Wieża Eiffla

6
Ja polecam zakupić bilet przez internet. Zaoszczędza się mnóstwo czasu nie stojąc w kolejce. Dzięki temu że masz bilety wchodzisz przez oddzielne wejście, czuliśmy sie jak gwiazdy z zaproszeniami, a ludziska na nas się dziwnie patrzyli.
Załączniki
DSC02619_resize.JPG
DSC02619_resize.JPG (99.29 KiB) Przejrzano 9032 razy
DSC02626_resize.JPG
DSC02626_resize.JPG (75.38 KiB) Przejrzano 9032 razy

Re: Wieża Eiffla

7
Hmmm, jak ja byłem to wieża świeciła się na żółto... Od czego to zależy na jaki kolor jest oświetlona ? Zdjęcie z białym światłem jest naprawdę super, szkoda że takiej wieży nie widziałem. Czy gdzieś można znaleźć program świecenia, tzn. kiedy świeci na jaki kolor ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zabytki Paryża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości

cron