Strona 1 z 1

Luwr

Nieprzeczytany postNapisane: 09 paź 2012 18:40
przez admin
Luwr.jpg
Luwr.jpg (74.16 KiB) Przeglądane 7838 razy


Ten dawny pałac znajdujący się w Paryżu jest symbolem francuskiego stylu. Obecnie znajduje się tutaj największe Muzeum Sztuki. Największym symbolem nowoczesnego Luwru jest szklana piramida, która jest równocześnie wejściem do tego zabytkowego obiektu. W tym Muzeum znajduję się ponad 35 tysięcy dzieł sztuki, które pochodzą od czasów starożytnych, aż do połowy XIX wieku. W tym wiele najsłynniejszych okazów takich jak: Stela z kodeksem Hammurabiego, Mona Lisa, której autorem jest Leonardo da Vinci czy Nike z Samotraki.


Ps Zapraszam do oceny powyższego zabytku.

Re: Luwr

Nieprzeczytany postNapisane: 19 gru 2012 07:57
przez dirtu
Byłem w tym roku w Luwrze i muszę powiedzieć, że jeden dzień to za mało na zwiedzanie tego muzeum. Jest tu tyle eksponatów z całego świata, że warto poświęcić więcej czasu na zwiedzanie.
Najlepiej jest zwiedzać z przewodnikiem, gdyż w poszczególnych pomieszczeniach brakuje informacji o konkretnych zbiorach. W każdym pomieszczeniu do przeczytania jest tylko krótka informacja w języku angielskim, która to mało informacji przekazuje. Przykładowo w pokoju z Mona Lisą wisi również kilkanaście innych obrazów ale w opisie jest tylko Mona Lisa a resztę się ogląda nie wiedząc za bardzo co przedstawiają dane dzieła. W przypadku zwiedzania z wycieczką, przewodnik opowie wszystko po kolei.
W Luwrze brakuje również przewodników audio, które w Wersalu są dostępne także w języku polskim. Planując dłuższe zwiedzanie muzeum najlepiej jest kupić przewodnik już w Polsce ponieważ tam na miejscu bardzo ciężko dostać taki w naszym języku.
Na koniec praktyczna wskazówka. Lepiej kupić bilet dzień wcześniej niż planowane zwiedzanie gdyż wtedy uniknie się kolejek, które codziennie ustawiają się pod szklaną piramidą. Bilety można również kupować w pasażu handlowym pod Luwrem w sklepie z tytoniem :)

Re: Luwr

Nieprzeczytany postNapisane: 07 wrz 2016 10:45
przez Wellness0
Miałam kiedyś w szkole wycieczkę do muzeum i zachorowałam i musiałam zrezygnować z wyjazdu, bardzo żałowałam ;( Do tej pory nie miałam jeszcze okazji pojechać , ale może wkrótce się wybiorę :)

Re: Luwr

Nieprzeczytany postNapisane: 21 lis 2017 12:57
przez cieraf
Ja bym tak bardzo chciał tam pojechać... Może kiedyś się mi to uda. Nie ukrywam, że najchętniej to zwiedziłbym cały Paryż, nawet miejsca, które nikomu nie są tam znane pod względem jakichkolwiek atrakcji. Tak po prostu. Posiedzieć na ławce w jakimś miasteczku lub wsi i zobaczyć na chwilę życie tamtych zwykłych ludzi... :)

Re: Luwr

Nieprzeczytany postNapisane: 02 lis 2018 03:51
przez sanderson
Zaraz obok Prado w Madrycie moje drugie ulubione muzeum na świecie. Miałam przyjemność mieszkać w Paryżu przez ponad rok i nie wiem ile razy tam w sumie byłam - nadal za mało!