Nieprzeczytane posty

White Mountains

1
Witajcie Kochani!

Widzę, że wszyscy piszą w dziale o Stanach Zjednoczonych przede wszystkim o wielkich miastach.
Wiem, że do nich jest najłatwiej dotrzeć i ciężko z nich wyrwać, ale Stany są pełne innych cudownych miejsc, zwłaszcza naturalnych! :)

Osobiście, z wielkich miast zaliczyłam NY i nie przypadł mi do gustu: hałas, bród, smród i ciasnota, choć kilka miejsc było wartych zobaczenia. Zwłaszcza tych poza centrum Manhattanu.

Najbardziej jednak w Stanach ujęły mnie White Mountains...
Jest tam przewidzianych wiele szlaków o różnych stopniach trudności. Można nawet spotkać łosia lub bobra.
Najwyższą górą jest Mt. Washington i, jak nakazuje "the American way" - można wjechać tam samochodem. Ja dostałam się na szczyt dzięki sile własnych mięśni, ale wierzcie mi - nie było łatwo. Widoki wynagradzają trud wspinaczki :) Ponadto, Mt. Washington nazywany jest górą z najgorszą pogodą na świecie. I faktycznie, gdy weszliśmy na szczyt okazał się być skuty lodem, padał śnieg. A był dopiero początek października!
Dla bezpieczeństwa podróżnych informacji na temat stanu pogody i warunków panujących na szlakach udzielają specjalnie wyznaczone do tego osoby, które zazwyczaj pracują w Appalachian Mountain Club. Pomogą dobrać szlak do umiejętności i potrzeb, czy doradzą w sprawie wymaganego ekwipunku.
Tuż obok centrum informacji znajduje się schronisko (także pod flagą AMC), w którym można wykupić nocleg z wyżywieniem. W porównaniu do moteli czy pól namiotowych cena nie wypada najkorzystniej, ale do drogich miejsc owo schronisko także nie należy.

To tyle jeżeli chodzi o ogólniki.
Jeżeli macie jakieś pytania, to zadawajcie - chętnie odpowiem! :)
Równie chętnie wrzucę dla Was jakieś moje fotografie, ale jeszcze nie mogę wstawiać linków, a zdjęcia mam zbyt duże, aby zmieściły się w załącznikach ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stany Zjednoczone”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron