Nieprzeczytane posty

Mydło w płatkach?

1
Czy któraś z Was korzystała z mydła w płatkach? Widziałam takie w jednym ze sklepów internetowych, przeczytałam nieco opinii na jego temat i teoretycznie wydaje się być świetnym rozwiązaniem. Te płatki/listki mydła zapakowane są w pudełeczku (chyba każde oddzielnie), więc jest to całkiem higieniczne. Nie wiem tylko na ile faktycznie takie mydełko może wystarczyć? W opisie producenta wyczytałam, że na ok. 10 dni, ale nie wiem czy np. przy używaniu 2 razy dziennie, czy raz...
Możecie mi coś polecić?

Re: Mydło w płatkach?

2
Mydło w płatkach to świetna sprawa, szczególnie w podróży, kiedy nie zawsze mamy możliwość skorzystania z mydła w toalecie. Poza tym jest ono zdecydowanie bardziej higieniczne niż np. mydło w kostce. Płatki są umieszczone razem w jednym pudełeczku są dosyć wydajne. Opakowane starcza raczej na długo, szczególnie, że w domu wygodnniej jest stosować zwyczajne mydło w płynie. :)

Re: Mydło w płatkach?

4
Mydła w płatkach, z jakimi miałam doczynienia najczęściej były pakowane w zbiorcze tzn. wszystkie płatki znajdowały się w jednym opakowaniu. Na jak długo wystarczy? Hm, są różne pojemności. Ja miałam mydełka i w opakowaniu 300g i 1kg. Wówczas przed wyjazdem porcjowałam sobie w małe saszetki/torebki foliowe i w trakcie podrózy stosowałam wg potrzeb. Jeśli chodzi o pranie, to 1kg wystarcza na około 55 prań. Do mycia starczy na o wiele dłużej :)
Wypróbuj sobie w domu, jak dużo ich zuzywasz do jednego mycia. Na pewno nieco mniej tylko do umycia rąk, więcej do twarzy oraz ciała.

Re: Mydło w płatkach?

9
Przyznam, że po raz pierwszy słyszę o takim mydle, ale chyba warto się tym trochę zainteresować. Tym bardziej jeśli się sporo podróżuje. A orientuje się ktoś może gdzie najlepiej się za takim mydłem rozejrzeć? W mojej drogerii nigdy nie rzuciło mi się w oczy, ale z drugiej strony to raczej mały sklep.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kobieta w podróży”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

cron