Nieprzeczytane posty

Szukam towarzysza/towarzyski do California 2015

1
Cześć,
Wybieram się w tym roku do Kalifornii - SF, LA, San Diego, plus Kanion, Parki, Hawaje (bardzo tanio można popłynąć na 2-3 dni) ....Nie mam jeszcze konkretnego planu. Jestem otwarta na propozycje :)
Jeżeli chodzi o USA, to byłam miesiąc w NY,Philadelphia,Atlantic City i okolice w 2013r.
Ktoś się wybiera w rejon Kalifornii bądź inny ?

Re: Szukam towarzysza/towarzyski do California 2015

2
W okolicach września chciałbym wybrać się na dłuższy trip do USA, głownie zachodnie wybrzeże( Kalifornia).
Start W LA lub LV powrót z San Francisko lub LV,
W planach dotarcie do San Francisko , podłodze Grand Canyon( od Sky Walka, Yosemite Park) to tak z grubsza trasa oczywiście do ustalenia.
Generalnie widzę to jako objazdówka z wypoczynkiem, grzechem było by nie poleniuchować nad Oceanem.
Czas trwania 3-4 tyg.
Koszt 5-8 tyś.( przyjąłem zasadę ze dziennie na os wydajemy 50$ noclegi , jedzenie, jakieś wejściówki) + bilet w rozsądnej cenie + koszty paliwa i wynajmu auta
Generalnie poszukuje ekipy 4-6 osób myślę że jest to optymalna ilość osób najlepiej mieszane towarzystwo,


Poniżej przykładowy plan wraz z ilością dni:
Las Vegas 2
Death Valey Park - Bakersfields 1
Bakersfields - Sequoya National Park - Yosemite national Park 2
Yosemite - San Francisko 2,5
San Francisko - Los Padres National forest - Cambria 1
Cambria - Santa barbara 1
Santa - Barbara - Malibu - Santa Monica 1
Santa Monica - Los Angeles 2,5

Re: Szukam towarzysza/towarzyski do California 2015

6
Las Vegas 2
Death Valey Park - Bakersfields 1
Bakersfields - Sequoya National Park - Yosemite national Park 2
Yosemite - San Francisko 2,5
San Francisko - Los Padres National forest - Cambria 1
Cambria - Santa barbara 1
Santa - Barbara - Malibu - Santa Monica 1
Santa Monica - Los Angeles
Co do planu to podobnie jak Pablo ok jesli luty marzec odpada mozna to przesunac na inny miesiac kwiecien, maj

Re: Szukam towarzysza/towarzyski do California 2015

7
Jeśli mam być szczery myślę ze naprawdę dobrym miesiącem jest wrzesień :) optymalna pogoda i bilety w dobrych cenach, zawsze to 1000-1500 tysiąca w kieszeni więcej,

Ja skalkulowałem wyjazd z biletami maks na 7000PLN

zakładając
samochód na 4 os 1500PLN/4 na 14 dni
paliwo max 300$/4 trasa ok 2500 mil
bilet 2000-2500
i kieszonkowe na noclegi jedzenie i bilety wstępu ok 1000$ na 14dni

czyli w przybliżeniu Auto+paliwo ok 1000PLN + bilet 2500PLN + kieszonkowe 3600PLN czyli max 7000PLN

Przy czym gdyby było 6 osób to koszty spadną bo auto większe nie wiele droższe i paliwa nie wiele więcej spali

Do września sporo czasu wiec koszty się rozłożą w czasie, oczywiście nie uwzględniłem kosztów wizy bo takową posiadam wiec dla nie posiadających to + 540PLN
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szukam towarzysza podróży”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 124 gości

cron