Nieprzeczytane posty

wyjazd do Mołdawii przez Rumunię 2 lub 3 września do 14 wrze

1
Witam,
Mam 2 miejsca do Mołdawii w w/w dniach 2-14 września (Peugeot 5008). Będziemy jechać raczej we trójkę ale, być może, jeszcze z moim synem to max 4 osoby. Syn ( dorosły) jest mocno niepewny.
Moja trasa to :
2 września nocleg w Chałupkach
3 września Valtice koło Brna, centrum winiarskie i tam nocleg.
Następny dzień Gyula, stara cukiernia, rok otwarcia 1840 i nocleg w Oradea (Rumunia). W planie obejrzenie budynku Czarny Orzeł.
Następny dzień (piątek) to przejazd do Botosani i tam nocleg.
Wjazd do Mołdawii w sobotę, 6 września przez przejśćie Stanca- Costesti- zapora na Prucie- duże sztuczne jezioro. Krótka wizyta w polskiej wsi Styrcza oraz Bielce(Balti) i przejazd do Soroka (twierdza i pomnik Świeca Wdzięczności)Tam nocleg.
W niedzielę klasztor Saharna i Orcheiul Vechi,(monastyry skalne), przejazd do Kiszyniowa. Pobyt w Kiszyniowie do czwartku, 12 września. W planie zwiedzanie największych piwnic winnych Milesti Micim oraz Kiszyniowa i ewentualnie przejazd marszrutką do Naddniestrza ale to niekoniecznie.
Nocleg we czwartek w Suceava i obejrzenie świątyni ormiańskiej spełnionych życzeń - pielgrzymki wiernych na kolanach w ostatnim odcinku.
Następny dzień nocleg w Oradea. Wjazd późnym wieczorem do Polski (Gliwice)
W niedzielę powrót do domu (koło Bolesławca)
Oczekuję dorzucenia się na benzynę.
(Same winietki na autostrady + winieta w Rumunii oraz opłaty w Mołdawii to 200 zł)
Reszta szczegółów na PW
Mam pobukowane już hotele ale mogę rozwieźć po drodze na inne miejsca noclegowe.
Oczekuję dołożenia się na benzynę. Cała wyprawa to prawie 5 000 km.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2014 12:55 przez jarosaw, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: wyjazd do Mołdawii przez Rumunię 2 lub 3 września do 14

7
Dzięki ale z Mołdawii nie zrezygnuję. Nie odbieram tego jako rozczarowanie, że sam. Liczyłem się z tym bo znam ludzi i realia ;)
Od 5 lat jeździłem na AI do Tunezji, Bułgarii, Grecji i Turcji. Teraz coś nowego- będzie odmiana. Cieszę się bardzo na tę wyprawę :)))
Dałem jeszcze ogłoszenie na blabla car ale nic na siłę ;)
Stary już jestem, mam 56 potem auto się rozgraci a i ja będę jeszcze starszy.
Autko duże ale bardzo wygodne, kupione w salonie w 2011 w maju. Na przedłużonej gwarancji do maja 2016. Ma 45 tys. przebiegu a następny przegląd przy 60 tys. Akurat dam radę do Mołdawii przed następnym przeglądem. Nie jeżdżę teraz więcej jak 1 tys/miesiąc. Finansowo i tak jestem przygotowany i dam radę resztę dozbierać do września. 4 noclegi po drodze do Mołdawii, w drugą 3, autostrada prawie do rumuńskiej granicy.
Nastawię sobie tempomacik na 110 km/h i spokojnie sobie pojadę.
Nawiązałem już kontakt z Eweliną Maszarową, dyr. Domu Polskiego w Bielcach (Balti). Zorganizowałem nawet sponsoring na laptopa dla tego domu ;)
Za 3 hotele przedpłaciłem ale cena bardzo atrakcyjna( w Rumunii).
Jadę na pewno nawet sam ;)
P.S. Coś podawany w postach czas jest tu nieprawidłowy ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szukam towarzysza podróży”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości